24 ساعت بعد از حمله هوایی بر گردهمایی طالبان در کندز، هنوز آمار دقیقی از کشته های این حادثه در دست نیست

  • انتشار: ۱۴ حمل ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 39147

24 ساعت از حمله هوایی نیروهای هوایی ارتش بر یک مدرسه دینی که ده ها عضو طالبان در آن حضور داشت می گذرد، اما تاکنون آمار دقیقی از تلفات برخاسته از این حمله در دست نیست. رسانه ها آمار کشته ها از 15 تن الی 100 تن تخمین زده اند.

پس از چاشت روز گذشته (دوشنبه) یک تجمع طالبان در روستای فتان ولسوالی دشت ارچی هدف بمباران قرار گرفت که در نتیجه هفت کشته و ۵۷ زخمی به شفاخانه حوزوی کندز منتقل شدند.

مسوولان ارتش در شمال کشور می گویند؛ که در حمله هوایی نیروهای ارتش در ولسوالی دشت ارچی کندز ۴۰ شورشی طالبان به شمول ۱۰ فرمانده این گروه و یک عضو شورای کویته کشته شده اند.

به گفته این مسوولان این فرماندهان ملا بریال عضو شورای کویته، فرمانده قطعه سرخ طالبان، فرمانده قطعه منتظره، مفتی طالبان، معاون طالبان برای دشت ارچی، مسئول امر به معروف طالبان، مدیر معارف و قاضی طالبان برای ولسوالی دشت ارچی کندز بوده اند.

از طرف دیگر باشندگان محل ادعا دارند که شاهد مراسم جنازه ۱۷۰غیر نظامی بوده که در اثر این حمله جان داده اند.

منابع در کندز به خبرنگاران گفته اند که چندین غیرنظامی در این حمله کشته و زخمی شده اند. مردم محل نیز از دفن ده‌ها تن به روز سه شنبه خبر داده اند.

هنوز مشخص نگردیده است که در بمباران دیروز دشت ارچی، دقیقاً چند فرد غیر نظامی و چند جنگجوی طالبان کشته و زخمی شده اند.

نعمت‌الله تیموری، سخنگوی والی کندز، گفت که در بمباران قوای هوایی افغان در دشت ارچی، ۳۵ جنگجوی طالبان که اتباع تاجیکستان و ازبکستان نیز شامل شان اند، کشته و زخمی شده اند.

اما روز گذشته، محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که در حمله هوایی در دشت ارچی، ولایت کندز بیش از ۳۰ تندرو به شمول ۹ فرمانده طالبان کشته و شمار زیادی مجروح شده اند.

عکس ها و ویدیو به دست آمده از محل رویداد پس از حمله و بعد از آن نشان میدهد که بیرق طالبان بر فراز دیواری که مراسم در آنجا برگزار شده است نصب است.

سخنگوی گروه طالبان نیز ادعا کرده که در این حمله در کنار کشته شدن افراد این گروه، شمار زیاد غیر نظامیان نیز کشته شده اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟