آرشیو کامل

زلنسکی به امریکا می‌رود

ولودیمیر زلنسکی؛ رییس جمهوری اوکراین به دعوت جو بایدن؛ رییس جمهور امریکا به ایالات متحده سفر می‌کند. این در حالی است که طرح ده‌ها میلیارد دالری بایدن برای کمک نظامی به اوکراین در کنگره به بن‌بست خورده است.

سفیر روسیه در افغانستان: امریکا از دادگاه لاهه استفاده ابزاری می‌کند

دمیتری ژیرنوف؛ سفیر روسیه در افغانستان می‌گوید که محکمه بین‌المللی جزایی خلاف نام خود، هیچ وجه مشترک با عدالت ندارد. او همچنین با اشاره به ناتوانی این دادگاه در تحقیق درباره جنایات جنگی امریکا و غرب در افغانستان گفته زمانی که باید با دیگر کشورها تصفیه حساب صورت گیرد امریکا این دادگاه را مورد استفاده ابزاری قرار می‌دهد.

اسارت ۱۴۲ زن و دختر شیرخواره فلسطینی در نوار غزه

۲ سازمان فلسطینی فعال در امور اسرای فلسطینی اعلام کردند که نظامیان اسرائیلی در جریان حمله زمینی به نوار غزه ۱۴۲ زن و دختر شیرخواره فلسطینی را به اسارت گرفته‌اند که از سرنوشت آنها خبری در دست نیست.

خشکسالی در افغانستان؛ طالبان از مردم خواست نماز «طلب باران» بخوانند

در حالی که خشکسالی‌های طولانی همچنان در افغانستان جریان دارد، وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان اعلام کرده است که محمد خالد حنفی؛ سرپرست این وزارت به مسئولان ریاست‌های ولایتی این وزارت دستور داده تا از مردم بخواهند سه روز نماز «طلب باران» بخوانند.

مجمع عمومی سازمان ملل در مورد آتش‌بس فوری در غزه رأی‌گیری می‌کند

رسانه‌های بین‌المللی گزارش داده‌اند که قرار است فردا (سه‌شنبه، ۲۱ قوس) اجلاس ویژه‌ی مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای‌ رأی‌گیری درباره‌ی پیش‌نویس قطع‌نامه‌ای که خواستار آتش‌بس فوری در غزه است، برگزار شود.