کاخ سفید: ترامپ همچنان خواستار خروج سریع نیروهای آمریکایی از سوریه است

  • انتشار: ۲۷ حمل ۱۳۹۷
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 39630
کاخ سفید

کاخ سفید در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه که گفته بود ترامپ را برای ادامه حضور نظامی در سوریه مجاب کرده، تأکید کرد رئیس‌جمهور آمریکا همچنان خواستار بازگشت هر چه سریع‌تر نظامیان آمریکایی از سوریه است.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای به اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه که گفته بود رئیس‌جمهور آمریکا را برای نگاه داشتن نیروهای این کشور در سوریه مجاب کرده واکنش نشان داد.

سندرز در بیانیه‌ای که روی وب‌سایت کاخ سفید قرار گرفته تأکید کرد: «مأموریت آمریکا تغییر نکرده است… رئیس‌جمهور به صراحت گفته که خواستار بازگشت هر چه سریعتر نظامیان آمریکایی به وطن است».

در این بیانیه آمده است: «ما مصمم به نابودی کامل داعش و ایجاد شرایطی برای جلوگیری از بازگشت آن هستیم. به علاوه، انتظار ما از متحدان و شریکانمان در منطقه این است که مسئولیت‌های بیشتری از حیث نظامی و مالی برای تأمین امنیت منطقه به عهده بگیرند».

امانوئل ماکرون، در مصاحبه‌ای با رسانه‌های فرانسه که ساعاتی قبل‌تر بخش‌هایی از آن منتشر شد گفته بود که دونالد ترامپ را برای ماندن در سوریه مجاب کرده است. او گفت: «ما او را قانع کردیم که باید به حضور در آنجا ادامه بدهد».

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟