بانک جهانی: تا سال 2050 بیش از 143 میلیون نفر مجبور به مهاجرت می شود

  • انتشار: ۱ حمل ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعیبین الملل
  • شناسه مطلب: 38564

بانک جهانی با انتشار گزارشی اعلام کرد تا سال ۲۰۵۰ میلادی، بیش از ۱۴۳ میلیون نفر به دلیل تغییرات آب و هوا مجبور به مهاجرت و تغییر محل زندگی خود می‌شوند.

بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود، تغییرات اقلیمی را عامل اصلی مهاجرت و آوارگی مردم کره زمین طی سال های آینده معرفی کرد.

در بخشی از گزارش بانک جهانی آمده است: در حال حاضر، تغییرات آب و هوا عامل اصلی مهاجرت و جابجایی انسان ها در نقاط مختلف جهان است. انسان ها برای فرار از معضلاتی همچون کمبود آب، نابودی زمین های زراعی و بالا آمدن سطح آب دریاها و اقیانوس ها محل زندگی خود را ترک و به مناطق دیگر مهاجرت می کنند.

رویه مهاجرت هم‌اکنون در مقیاس اندک است. با این حال، به نظر می رسد تا سال 2050 بیش از 143 میلیون نفر به دلیل تغییرات آب و هوا مجبور به مهاجرت و تغییر محل زندگی خود شوند.

این مناطق در «نقطه حساس» پیامدهای تغییرات آب و هوایی قرار دارند و در حال حاضر، 55 درصد جمعیت در حال رشد جهان را به خود اختصاص داده اند.

در این گزارش تحت عنوان «تورم زمین: آمادگی برای مهاجرت داخلی» جزئیات اساسی در خصوص علت مهاجرات و جابجایی انسان ها در داخل یک کشور به واسطه پیامدهای تغییرات آب و هوا پرداخته شده است. این تغییرات مردم فقیر در کشورهای فقیر را بیش از هر منطقه ای تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین بدون برنامه ریزی قبلی، مهاجرت های اینچنینی می تواند منجربه وقوع بی ثباتی در برخی مناطق جهان و گسترش آن به مناطق دیگر نیز شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟