کنایه «سیاف» به طالبان درباره کمپ‌های تربیت افراد انتحاری این گروه

  • انتشار: ۲۴ میزان ۱۴۰۰
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 122569

</

عبدرب الرسول سیاف، از رهبران جهادی افغانستان، ضمن محکوم کردن حمله انتحاری به مسجد شیعیان در قندهار از طالبان پرسیده است که آیا هنوز کمپ‌های انتحاری آنها فعال است یا خیر!

وی در صفحه فیسبوک خود نوشته است: «آنچه در قندهار و در قندوز رخ داد، قلب هر مسلمان با احساس را جریحه‌دار می‌سازد. ما این عمل زشت و ناروا را که چه امروز از طرف داعش و چه دیروز از طرف طالب و گروه‌های دیگر به راه می‌افتاد از آغاز تا امروز محکوم نموده و حال هم محکوم می‌کنیم و در آینده نیز محکوم خواهیم کرد.»

وی افزوده است: «من چند سال پیش حکم شریعت در مورد انتحار و انفجار را مستند به آیات قرآن کریم و احادیث پیغمبر بیان کرده بودم. در همان وقت یک تعداد افراد و گروه‌ها که مصروف همین جنایت‌های زشت و ناروا بودند از جایز بودن این عمل زشت و ناروا دفاع نموده و به من بد و رد گفته و صدها دشنام به آدرس من می‌فرستادند.»

سیاف در ادامه گفته است: «حال از آن‌ها (طالبان) می‌پرسم که فعلا نظرشان در مورد این جنایت‌ها چیست؟ آیا به فتوا و نظر قبلی خود پافشاری دارند یا فعلا نظرشان تغییر خورده؟»

وی افزوده‌ است: آیا نمی‌دانند که چرخاندن حکم شریعت براساس خواهشات نفسانی و مصالح شخصی و حرام را حلال و حلال را حرام دانستن، بزرگترین جنایت است که در حق اسلام صورت می‌گیرد؟

سیاف همچنین از طالبان پرسیده است که آیا کمپ‌های تربیت افراد انتحاری بسته شده یا اکنون هم به کار خود ادامه می‌دهند؟

حملات انتحاری طالبان تاکتیک جنگی مرگبار آن‌ها علیه نیروهای خارجی و دولت پیشین بود که هرازگاهی از غیرنظامیان هم قربانی های سنگینی می‌گرفت.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟