تصاویر هولناک از گورهای دسته جمعی قربانیان کرونا در ساحل رود گنگ هند + ویدئو

  • انتشار: ۸ جوزا ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 113686

موج دوم کرونا در هند همچنان قربانی می گیرد و به تازگی تصاویر پهپادی هولناکی از صدها گوری منتشر شده که در امتداد رود گنگ در این کشور پراکنده شده اند.

در روزهای اخیر اجساد کسانی که تصور می شود عمدتاً از قربانیان کرونا باشند، یا در آب رود یا در میان شن های ساحل آن یافت شده اند.

به گمان کسانی که در نزدیکی این منطقه، در شمال ایالت اوتار پرادش زندگی می کنند، خانواده های هندی به دلیل نبود فضای کافی در مراکز مرده سوزی محلی یا ناتوانی از پرداخت هزینه هیزم مورد استفاده در مراسم تشییع، اجساد عزیزان خود را در کنار رود گنگ دفن می کنند.

هندی ها معتقدند آب رود گنگ قدرت تطهیر کنندگی دارد.

یکی از مردم محلی به تلگراف گفته: «ما در وحشت زندگی می کنیم. سگ ها جنازه ها را می خورند و استخوان و گوشت شان را در محل زندگی ما می ریزند. دولت هم هیچ کاری نمی کند.»

تعداد اجساد کشف شده در آب و ساحل رود گنگ هنوز تأیید نشده چون مقامات محلی آماری به طور رسمی اعلام نکرده اند.

یکی دیگر از ساکنان روستای دونگاری هند به خبرگزاری تلگراف گفته: «هر روز به طور متوسط ۴۰ جسد به اینجا می آوردند و یا دفن یا رهایشان می کردند. مرگ و میرهای ناشی از کرونا ما را به وحشت انداخته. نمی دانیم چه کسی این اجساد را اعلام یا شمارش خواهد کرد.»

هند هنوز با موج دوم کرونا که این کشور را درهم شکسته، دست و پنجه نرم می کند. طبق گزارشات، از زمان آغاز همه گیری کرونا، بیش از ۲۶ میلیون نفر در این کشور به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده اند و بیش از ۲۹۵ هزار نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده اند. با این حال کارشناسان نگران هستند رقم واقعی احتمالاً ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر باشد.

منبع: روزیاتو

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟