گفت‌وگوی تلفنی مقام ایرانی با حنیف اتمر/ محکومیت اقدام تروریستی دانشگاه کابل

  • انتشار: ۱۷ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 97146

نماینده ویژه وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگوی تلفنی با سرپرست وزارت خارجه افغانستان، اقدام تروریستی دانشگاه کابل را محکوم و با دولت و ملت این کشور ابراز همدردی کرد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری اطلس پرس، محمدابراهیم طاهریان فرد نماینده ویژه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان روز (جمعه) با محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه افغانستان تلفنی گفت‌و‌گو کرد.

طاهریان فرد نماینده ویژه وزیر امور خارجه ایران در این گفت‌وگوی تلفنی اقدام تروریستی دانشگاه کابل را محکوم و با دولت و ملت افغانستان ابراز همدردی کرد.

تشریح نتایج نشست نمایندگان ایران، روسیه ‌و هند در امور افغانستان که اخیرا در مسکو برگزار شد و همچنین تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از برقراری صلح و امنیت در افغانستان از دیگر موضوعات مطرح شده در این گفت‌وگو بود.

به گزارش خبرگزاری اطلس پرس، در پی حمله مسلحانه به دانشگاه کابل که تعدادی کشته و زخمی بر جای گذاشت، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه این اقدام تروریستی را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنین در صفحه توئیترش در پی اقدام حمله وحشیانه به دانشگاه کابل نوشت: ‏اندیشه‌ سیاه و دست‌های به‌ خون بیگناهان آغشته تروریست‌ها و حامیان آنها، آینده ⁧‫افغانستان‬⁩ و جان‌های پاک فرزندان آن را هدف گرفته‌اند.

‏وی افزود: در این مبارزه همه‌جانبه با تروریسم و افراطی‌گری، ⁧‫ایران‬⁩ در کنار مردم و دولت افغانستان ایستاده است.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران نیز به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران ضمن حضور در سفارت افغانستان در تهران، دفتر یادبود قربانیان این اقدام تروریستی را امضا کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟