5 وزیر در آخرین روزهای کاری مجلس، استیضاح می شوند

  • انتشار: ۲۶ قوس ۱۳۹۷
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 51134

 مجلس، هفته آينده در آخرین روزهای کاری خود وزراى فوايد عامه، عدليه، مبارزه با مواد مخدر، ترانسپورت و مخابرات را به دليل مصرف کمتر از هفتاد درصد بودجه در سال ١٣٩٦ استيضاح مى کند.

به گزارش خبرگزاری اطلس، مجلس افغانستان در تاریخ 3 قوس گزارش قطعيه سال ١٣٩٦ را رد کرد و اعلام نمود که مسئولین نهادهایی که کمتر از ٧٠ درصد بودجه توسعه ی خود را مصرف کرده اند استيضاح می شود و مسئولان ١٩ واحد نیز برکنار خواهند شد.

حساب قطعیه، گزارشی است که چگونگی تحقق و تطبیق بودجه و وضعیت مالی کشور را طی یک سال نشان می‌ دهد و از سوی کل واحدهای بودجه ای این کشور تدوین می‌ شود.

بر اساس این گزارش، وزارتخانه هاى عدلیه، انرژى و آب، مبارزه با مواد مخدر، فوايد عامه، اطلاعات و فرهنگ، مخابرات، معارف، معادن و پتروليم و ترانسپورت کمتر از هفتاد درصد بودجه خود را مصرف کرده اند.

از سوی دیگر، وزارتخانه های انرژى و آب، اطلاعات و فرهنگ، معارف و معادن توسط سرپرست اداره مى شوند و مجلس نمى تواند سرپرست ها را استيضاح کند.

به نوشته باشگاه خبرنگاران جوان؛ قرار است روز شنبه اول جدی وزیر فواید عامه، دوشنبه 3 جدی وزرای عدلیه و مبارزه با مواد مخدر و چهارشنبه 5 جدی وزرای ترانسپورت و مخابرات در مجلس استیضاح شوند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟