گفتگوی تلفنی رؤسای جمهور ایران و افغانستان

  • انتشار: ۱۵ سرطان ۱۳۹۵
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 14312

حسن روحانی روز سه شنبه در تماس تلفنی با “اشرف غنی” رییس جمهور ضمن تبریک عید سعید فطر گفت: آرزوی دولت و ملت ایران، افغانستانی با ثبات و در امنیت کامل و مسیر اقتصادی شکوفا و پویا است و همه باید برای پایداری دولت وحدت ملی در افغانستان و تحقق این آرزو دست به دست هم دهیم .

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، رییس جمهوری ایران، حملات تروریستی در افغانستان و کشته شدن مردم بیگناه را موجب تاسف عمیق مردم ایران دانست و با آرزوی موفقیت برای دولت و مردم افغانستان در مبارزه با گروههای تروریستی  گفت: امیدوارم گروه های تروریستی بفهمند راه آنها نادرست و خیانت به مردم خوب افغانستان و منطقه است و دین مبین اسلام همه را به برادری و وحدت دعوت کرده و خونریزی را بزرگترین جنایت بشری می داند.

روحانی همچنین با اشاره به ضرورت فعال شدن کمیسیون مشترک دو کشور با هدف ایجاد تحول در رونق اقتصادی اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران مصمم به توسعه روابط تهران – کابل است و فعال شدن کمیسیون مشترک اقتصادی  نقش مهمی را در این راستا ایفا می کند.

در این تماس تلفنی اشرف غنی رییس جمهور نیز با تبریک عید سعید فطر به داکتر روحانی، دولت و مردم ایران گفت: افغانستان مصمم به توسعه و تقویت همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها است.

رییس جمهور غنی با اشاره به ضرورت توسعه روابط اقتصادی دو کشور اظهارداشت: در نشست تهران چارچوب خوبی برای توسعه همکاری های دوجانبه ، سه جانبه و منطقه ای ترسیم شد که به تحولی مثبت در ترانزیت کالاها و سرمایه گذاری تجاری، با فعال شدن بیش از پیش بندر چابهار  خواهد انجامید.

نظرات(۱ دیدگاه)

نظر شما چیست؟