کرملین: ادعای حضور بدل پوتین در انظار عمومی «حقه اطلاعاتی» است

  • انتشار: ۳ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 157975

کاخ کرملین اعلام کرد که ادعای حضور بدل پوتین در انظار عمومی «حقه اطلاعاتی» است.

یک کانال تلگرام پرمخاطب مدعی شد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، یکشنبه شب و به هنگام صرف غذا دچار ایست قلبی شده که پس از شنیده شدن سر و صدای به زمین افتادن او و ظروف غذایش توسط محافظانش به سرعت تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته و عملیات احیای او با موفقیت همراه شده ولی همچنان بستری است.

این کانال تلگرامی (generalsvr) که اخبار پشت پرده و غیررسمی دولت روسیه را پوشش می‌دهد، ادعا کرد که پزشکان وضعیت جسمانی رئیس جمهوری روسیه را وخیم ارزیابی کرده و گفته‌اند که اصلا نسبت به بهبودی کامل او خوشبین‌ نیستند.

روایت تازه این کانال تلگرامی که روز سه‌شنبه منتشر شده که به پیش‌بینی فروپاشی نظام حاکم بر روسیه پس از فوت آقای پوتین ختم شده، در عین حال به این مساله اشاره کرده که در دیدارهای اخیر از جمله در ملاقات رئیسِ جمهوری خودمختار کاباردینو-بالکاریا بدل رئیس جمهوری روسیه حاضر شده و مکالمه تلفنی آقای پوتین با رئیس جمهوری برزیل هم توسط مقلد صدای او انجام شده است.

اما دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، روز گذشته و در پاسخ به درخواست خبرنگاران برای اظهار نظر درباره گزارش‌های این کانال تلگرامی روسی گفت: «در قبال چنین اخبار دروغی واقعا کاری جز خندیدن نمی‌شود کرد.»

آقای پسکوف توضیح داد: «اوضاع آقای پوتین کاملا خوب است ولی این گونه رسانه‌های معاند همچنان بر استفاده از حقه‌های اطلاعاتی پوچ و بی‌اساس اصرار دارند.»

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟