وزیر داخله فرانسه: مهاجران جزیره لامپدوسا را نمی‌پذیریم

  • انتشار: ۲۷ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 153479

وزیر داخله فرانسه اعلام کرد که هیچ یک از هزاران مهاجر غیرقانونی را که به جزیره لامپدوسا ایتالیا رفته و باعث ایجاد بحران در میان کشورهای قاره شده‌اند، نمی‌پذیرند.

جرالد دارمانین، وزیر داخله فرانسه در سخنان خود در شبکه تلویزیونی CNews فرانسه گفت که کشورش مهاجران از جزیره لامپدوسا مهاجر نمی‌پذیرد.

سونیا مبروک، مجری برنامه با اشاره به سخنان اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا مبنی بر «توزیع مهاجران این جزیره بین کشورهای قاره» پرسید، آیا فرانسه آماده پذیرش مهاجران لامپدوسا است؟ اگر بله، چند نفر پذیرفته خواهد شد؟

دارمانین در پاسخ به این سوال گفت: نه، فرانسه آماده انجام این کار نیست. فرانسه برای جلوگیری از عبور مهاجران از این گذرگاه‌ها به ایتالیا کمک خواهد کرد تا از مرزهای خود محافظت کند.

دارمانین با بیان اینکه قوانین اتحادیه اروپا تنها شامل پذیرش و دریافت پناهجویانی است که در مرزها درخواست پناهندگی می‌کنند و شرایط لازم را دارند، تاکید کرد که این تصور اشتباه است که هر مهاجری که به کشورهای قاره می‌رود می‌تواند به راحتی در اروپا سفر کند.

دارمانین با تاکید بر اینکه فرانسه مهاجرانی را که شرایط پناهندگی را ندارند نمی پذیرد، ادعا کرد که ایتالیا به جای توزیع مهاجران جزیره در اروپا باید آنها را به کشورهایی که از آن آمده‌اند بفرستد.

دارمانین با اشاره به اینکه شرایط در ایتالیا روز به روز سخت‌تر می‌شود و فرانسه نیز کمک خواهد کرد، گفت: اما این بدان معنا نیست که کسانی که به قلمرو قاره می‌آیند بدون قید و شرط در کشورهای ما مورد استقبال قرار خواهند گرفت. ما فقط در صورتی از آنها استقبال خواهیم کرد که قوانین پناهندگی را رعایت کنند. اگر آنها مهاجران غیرقانونی باشند، فرانسه از آنها استقبال نخواهد کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟