وزیر خارجه پاکستان: اسرائیل در حال نسل‌کشی مردم فلسطین است

  • انتشار: ۲۴ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 156870

وزیر امور خارجه دولت موقت پاکستان با اشاره به حملات هوایی اسرائیل به غزه و محاصره آن گفت که «این وضعیت را نسل‌کشی علیه مردم فلسطین دانست».

جلیل عباس جیلانی، وزیر امور خارجه دولت موقت پاکستان با اشاره به حملات هوایی اسرائیل به غزه و محاصره آن گفت: «در واقع این یک نسل‌کشی است که توسط اسرائیل علیه مردم بی‌گناه فلسطین انجام می‌شود».

جیلانی در نشست خبری که در ساختمان وزارت امور خارجه پاکستان در اسلام آباد پایتخت این کشور برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار آنادولو مبنی بر اینکه آیا تغییری در سیاست پاکستان در قبال اسرائیل رخ داده است، گفت: هیچ تغییری در موضع پاکستان در قبال اسرائیل وجود ندارد.

وی افزود: اسلام‌آباد تا زمانی که به مردم فلسطین حق تعیین سرنوشت داده نشود، این موضع را حفظ خواهد کرد.

جیلانی با بیان اینکه اسرائیل حملات هوایی را علیه مردم غیرنظامی انجام داد، تصریح کرد: بسیاری از زنان، مردان و کودکان بی‌گناه جان خود را از دست داد‌ند.‌‌

او با بیان اینکه فلسطین موضوع بسیار مهمی برای پاکستان است، تاکید کرد: مردم غزه نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند به غذا، آب و امکانات بهداشتی دسترسی داشته باشند.

جیلانی با بیان اینکه اسرائیل باید به قطعنامه‌های سازمان‌ملل که حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین را به رسمیت می‌شناسد احترام بگذارد، تصریح کرد: وضعیت کنونی نتیجه اشغال بیش از ۷۰ سال اسرائیل از سرزمین‌های فلسطینی است.

وزیر امور خارجه دولت موقت پاکستان با بیان اینکه پاکستان از به رسمیت شناختن کشور فلسطین به پایتختی قدس قبل از مرزهای ۱۹۶۷ حمایت می‌کند، خاطرنشان کرد: اسلام‌آباد با نهادهای سازمان‌ملل و سازمان‌های بین‌المللی برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم فلسطین در حال تماس است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟