وزیر بهداشت: اسرائیل با بمباران بیمارستان‌ها چهره کثیف خود را نشان داد

  • انتشار: ۲۶ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 157097

وزیر بهداشت گفت: اسراییلی ها در ظاهر به دنبال دموکراسی هستند اما باطن آنها پست و کثیف است و این موضوع را با بمباران بیمارستان ها نشان دادند.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت صبح روز چهارشنبه در حاشیه مراسم تجمع اعتراضی علیه جنایات رژیم صهیونیستی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز شاهد یک فاجعه انسانی در غزه هستیم که در طول تاریخ بی سابقه و بوده و مخالف تمام معاهده های بین المللی است، بر اساس تمام قوانین بین المللی بیمارستان و کادر درمان باید امنیت داشته باشند.

وی گفت: اگر این قوانین که به تصویب همه کشورها رسیده نقض شود باید به کجا پناه برد؟ افرادی دست به این اقدام زدند که مدعی حقوق بشر هستند اما دست به کشتن زنان و سالمندان و کودکان میزنند.

وزیر بهداشت افزود: اسراییلی ها در ظاهر به دنبال دموکراسی هستند اما باطن آنها پست و کثیف است و این موضوع را با بمباران بیمارستان ها نشان دادند.

وی با اشاره به حضورش در قاهره برای شرکت اجلاس سازمان بهداشت جهانی توضیح داد: در آنجا از تحریم های ناجوانمردانه آمریکا و فجایع به بار آمده توسط اسراییل سخن گفتم و از سازمان بهداشت جهانی خواستم که باید در مقابل این جنایات سکوت نکند.

وزیر بهداشت گفت: بسیاری از پزشکان، پرستاران و استاتید اعلام آمادگی کردند که در غزه حضور یابند. امیدواریم این مسیر باز شود و کمک‌ها به غزه برسند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟