وزارت داخله‌ی طالبان: روزانه ۱۰ هزار جلد پاسپورت به شهروندان کشور توزیع می‌شود

  • انتشار: ۹ حمل ۱۴۰۳
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 176444

عبدالمتین قانع، سخن‌گوی وزارت داخله‌ی طالبان می‌گوید که ریاست عمومی پاسپورت که اکنون تحت کنترل این گروه فعالیت می‌کند، در حال حاضر روزانه ۱۰ هزار جلد پاسپورت به شهروندان کشور توزیع می‌کند.

سخن‌گوی وزارت داخله‌ی طالبان امروز (پنج‌شنبه، ۹ حمل) در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که در شش ماه آخر سال ۱۴۰۲ خورشیدی، ۸۳۷ هزار جلد پاسپورت به متقاضیان توزیع شده است.

عبدالمتین قانع همچنین گفت که قرار است در آینده‌ی نزدیک سه شعبه‌ی دیگر توزیع پاسپورت به شهروندان در سه زون دیگر کابل ایجاد شود.

این در حالی است که بسیاری از شهروندان کشور که به‌صورت آنلاین برای دریافت پاسپورت ثبت‌نام کرده‌اند، می‌گویند که بیش از یک سال طول می‌کشد تا نوبت مراجعه‌ی آنان برای دریافت پاسپورت برسد.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان، روند توزیع پاسپورت برای شهروندان کشور چندین‌بار متوقف شده است و شهروندان بارها از کندی روند توزیع آن شکایت کرده‌اند.

بازداشت بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر
سخن‌گوی وزارت داخله‌ی طالبان در کنفرانس خبری امروز خود گفت که نیروهای این وزارت در شش ماه آخر سال ۱۴۰۲ خورشیدی ۱۲ هزار و ۵۴۰ نفر را به اتهام جرایم بازداشت کرده است.

او گفت که در این مدت هشت هزار و ۷۴۷ واقعه‌ی جرمی در این وزارت ثبت شده است که هفت هزار و ۲۳۳ واقعه‌ی آن کشف و هزار و ۵۲۵ واقعه‌ی دیگر در حال کشف است.

سخن‌گوی وزارت داخله‌ی طالبان همچنین گفت که در شش ماه آخر سال گذشته‌ی خورشیدی ۱۷۲ نفر به اتهام آدم‌ربایی بازداشت، ۲۱ آدم‌ربا کشته و ۱۸ نفر نیز از چنگ آدم‌ربایان آزاد شده‌اند.

او ادعا کرد که در شش ماه آخر سال ۱۴۰۲ در اکثر ولایت‌های کشور حتا یک رویداد امنیتی رخ نداده و هیچ تحریک ضدامنیتی صورت نگرفته است.

سخن‌گوی وزارت داخله‌ی طالبان گفت که این امر در مقایسه با چند دهه‌ی اخیر «بی‌سابقه» است.

این در حالی است که مخالفان طالبان در این مدت بارها از حملاتی علیه این گروه در ولایت‌های مختلف کشور، از جمله شهر کابل خبر داده‌اند.

علاوه بر این، در شش ماه آخر سال گذشته‌ی خورشیدی حملات متعددی علیه غیرنظامیان در غرب کابل و ولایت هرات انجام شد که مسئولیت شماری از آن حملات را گروه داعش به عهده گرفت

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟