واحد تحقیقات الجزیره ادعای رژیم صهیونیستی درباره بیمارستان غزه را رد کرد+فیلم

  • انتشار: ۲۷ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 157325

واحد تحقیقات شبکه الجزیره با انتشار فیلمی ادعای صهیونیست‌ها درباره جنایت در بیمارستان المعمدانی در غزه را رد کرد.

واحد تحقیقات شبکه خبری الجزیره با تهیه یک مستند تحقیقاتی ادعای رژیم صهیونیستی درباره اینکه جنایت حمله به بیمارستان المعمدانی به دلیل شلیک اشتباه موشک از جهاد اسلامی رخ داده را رد کرد.

این تحقیقات نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی در روز جنایت ۴ حمله هوایی به غزه و در محوطه نزدیک بیمارستان انجام داده است که ساعت وقوع آنها ۶:۵۴:۲۸، ۶:۵۵:۰۳، ۶:۵۷:۴۲ و ۶:۵۸:۰۴ بوده است.

تمامی این حملات قبل از ساعت ۷ که ساعت اصابت موشک به بیمارستان المعمدانی است انجام شده‌اند.

الجزیره همچنین ویدئویی جدید از لحظه شلیک راکت از غزه به سمت فلسطین اشغالی منتشر کرده و نشان داده بر خلاف ادعای رژیم صهیونیستی این راکت توسط سامانه گنبد آهنین رهگیری شده و متلاشی شده است.

رژیم صهیونیستی شب سه‌شنبه، (۱۷ اکتبر) بیمارستان المعمدانی را که چهار هزار نفر از جمله بیماران و پزشکان و آوارگان فلسطینی را در خود جای داده بود، هدف قرار داد و بر اساس آمار رسمی موجب شهادت دست‌کم ۵۰۰ نفر شد. برخی آمار رسمی شمار شهدای این جنایت را بیش از هزار نفر اعلام می‌کنند.

رژیم صهیونیستی بعد از بالا گرفتن فشارها علیه این رژیم برای سلب مسئولیت از خود با انتشار چند ویدئو مدعی شد که انفجار در بیمارستان در نتیجه شلیک اشتباه موشک از سوی جهاد اسلامی فلسطین صورت گرفته است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟