نشست ویانا؛ احمد مسعود: اگر‌ طالبان انتخابات را بپذیرند و انتخاب شوند ما تسلیم اراده مردم می‌شویم

  • انتشار: ۴ سرطان ۱۴۰۳
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 185635

احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان، در چهارمین نشست ویانا بار دیگر بر برگزاری انتخابات و ایجاد حکومت مبتنی بر اراده شهروندان کشور تأکید کرد.

مسعود روز دوشنبه، ۴ سرطان، در این نشست خاطرنشان کرد که اگر طالبان انتخابات را بپذیرند و مشروعیت‌شان را از مردم به‌دست آورند، مخالفان این گروه تسلیم اراده شهروندان کشور می‌شوند.

وی همچنان با اشاره به اشتراک‌کننده‌گان نشست ویانا تصریح کرد: «پس ما و شما هم هرگونه دیدگاه‌هایی که داریم به‌جای مردم تصمیم نگیریم و همین‌جا روی دیدگاه وسیع به یک توافق برسیم و اتحاد و انجسام خود را در این روند تقویت و اکثریت مخالفان را جمع کنیم و به طرفی برویم که مردم حق انتخاب داشته باشند.»

رهبر جبهه مقاومت ملی تأکید کرده است که اشتراک‌کننده‌گان این نشست باید از آن به‌گونه جدی استفاده کنند، تا مبادا روزی برسد که چنین فرصتی میسر نباشد.

او همچنین گفته که طالبان متعلق به یک قوم و زبان خاص نیست و در حال حاضر، آزادی از تمام شهروندان افغانستان به دور از هرنوع تفاوت، گرفته شده است.

احمد مسعود، سقوط افغانستان را یک «داستان بزرگ‌تر و یک بازی سیاسی جهان و منطقه» خواند و بر اتحاد مخالفان طالبان تأکید کرد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که طالبان راه هرنوع مذاکره بر سر برگزاری انتخابات و تشکیل حکومت فراگیر را بسته‌اند و خود را برگرفته از متن جامعه می‌دانند.

گفتنی است که در نشست سه‌روزه جاری ویانا جریان‌های سیاسی، نظامی، احزاب و فعالان مدنی و حقوق بشری افغانستان، روی میکانیسم عملی کار می‌کنند که بتواند کشور را از وضعیت موجود به سوی وضعیت دموکراتیک سوق دهد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟