ملابرادر در مزارشریف: هدف از احداث کانال قوش تیپه، رشد زراعت در افغانستان است

  • انتشار: ۲۰ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: اقتصاد
  • شناسه مطلب: 156417

معاون اقتصادی رئیس الوزرای طالبان در مراسم افتتاح کانال قوش تیپه تأکید کرد: هدف از آغاز کار کانال قوش تیپه رشد مردم افغانستان در عرصه تولیدات محصولات زراعتی می باشد و این کانال به ضرر و زیان هیچ کشور نیست و نخواهد بود. ملا عبدالغنی برادر هشدار داد که هزینه کار کانال قوش تیپه از مالیات مردم فقیر و ستم دیده افغانستان تامین می شود و نباید پولی هدر برود.


ملا عبدالغنی برادر آخوند، معاون اقتصادی رئیس الوزرا در مراسم افتتاح فاز دوم کانال قوش تیپه گفت: پیشبرد کار کانال قوش تیپه تا کنون موفق بوده و تمام این پروژه توسط انجینران، دست اندرکاران و کارگران افغانستانی انجام شده و مصمم به مدیریت آب های افغانستان هستیم.

وی افزود که هدف از آغاز کار کانال قوش تیپه رشد مردم افغانستان در عرصه تولیدات محصولات زراعتی می باشد و این کانال به ضرر و زیان هیچ کشوری نیست و نخواهد بود.

ملا برادر هشدار داد، همه بدانند که هزینه کار کانال قوش تیپه از مالیات مردم فقیر و ستم دیده افغانستان تامین می شود و نباید پولی هدر برود، چون هدف ما خدمت برای مردم است.


از سویی هم، عبدالرحمن عطاش، رئیس اجرایی شرکت انکشاف ملی گفت که با اتمام کار فاز اول کانال قوش تیپه ثابت کردند که بدون کمک مالی و حضور متخصص خارجی ها می شود فعالیت و عملکرد موثر اقتصادی و سایر بخش ها داشته باشیم؛ فقط لازم است اراده کنیم.


او افزود که مدیریت مالی با دقت تمام اجرا می شود تا مالیات مردم فقیرمان بیجا مصرف نشده و تمام دست اندرکاران کانال قوش تیپه مصمم به خدمت گزاری به مردم هستند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟