مقدماتی یورو ٢٠٢۴؛ پرتغال٣- ٢ اسلواکی

  • انتشار: ۲۲ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: ورزشی
  • شناسه مطلب: 156530

تیم ملی پرتغال با درخشش کریستیانو رونالدو در برابر تیم ملی اسلواکی به پیروزی رسید و جواز حضور در جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ را کسب کرد.

تیم‌های ملی فوتبال پرتغال و اسلواکی شب گذشته در گروه J رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۴ به مصاف هم رفتند.

پیش از شروع این دیدار از کریستیانو رونالدو کاپیتان و اسطوره فوتبال پرتغال به مناسبت دوصدمین بازی‌اش برای تیم ملی پرتغال تقدیر شد. خانواده رونالدو میهمانان ویژه این دیدار بودند که البته به احترام کریستیانو ایستادند و برای او به همراه تمام جمعیت کف زدند. هواداران پرتغالی نیز با طرح ویژه‌ای که برای رونالدو تدارک دیدند، در جشن این موفقیت سهیم شدند.در این بازی پرتغال از ابتدا تیم برتر میدان بود که در نیمه اول آن را به صورت کامل به حریفش نشان داد.

بازی با پاس‌کاری‌های منظم پرتغالی‌ها دنبال می‌شد که برونو فرناندز روی یک صحنه نزدیک به محوطه جریمه با ارسال دقیق شرایط گلزنی برای گونچالو راموس را فراهم کرد و او دقیقه ۱۸ با ضربه سر تیمش‌ را پیش انداخت.

راموس تنها گلزن نیمه اول نبود و کریستیانو رونالدو فرصت یافت تا در دوصدمین بازی ملی‌اش به شیوه آشنا با ضربه پنالتی گلزنی کند.

او صد و بیست و چهارمین گل خود برای پرتغال را از روی ضربه پنالتی در دقیقه ۲۹ به ثمر رساند که ضربه زمینی‌اش برخلاف شیرجه دروازه‌بان وارد دروازه اسلواکی شد.

پرتغال برتری مقابل حریف را در دقیق باقی مانده نیمه اول حفظ کرد و موفق شد بدون گل خورده به رختکن برود اما در نیمه دوم اسلواکی یکی از گل‌ها را جبران کرد.

پرتغال در نیمه دوم بیشتر احتیاط داشت و تلاش بسیار زیادی مانند نیمه نخست جهت گلزنی نداشت که به اسلواکی فرصت داد تا توسط دیوید هنچو در دقیقه ۶۹ به گل برسد. ضربه او به سمت دروازه پس از برخورد با بازیکن پرتغال تغییر مسیر داده و وارد دروازه شد.

کریستیانو تمایلی نداشت که بازی را با یک گل به پایان برساند و در میان افزایش انگیزه‌های حریف جهت کسب تساوی، دقیقه ۷۲ سومین گل پرتغال را به ثمر رساند.

در دقیقه ۸۰ استانیسلاو لوبوتکا دومین گل را برای تیم اسلواکی به ثمر رساند تا خطر بازگشت را بیشتر به پرتغال تحمیل کند. او با شوت از راه دور دروازه پرتغال را باز کرد و تیمش را به کامبک امیدوار کرد.

این رویارویی که در دقایق پایانی بیشتر از هر زمان دیگری در جریان بازی هیجان داشت در نهایت با برتری ۳-۲ همبازیان کریستیانو به پایان رسید.

پرتغال اکنون با کسب هفتمین برد در مقدماتی یورو با ۲۱ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و اسلواکی ۱۳ امتیازی هم در رده دوم ایستاده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟