مایکل شوماخر، راننده افسانه ای مسابقات فرمول یک را بهتر بشناسید!

  • انتشار: ۴ ثور ۱۳۹۹
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 84172

مایکل شوماخر پس از سال ها بیهوشی اینک می تواند روی صندلی چرخ دار بنشیند و یک بار در ماه مسابقات فرمول یک را تماشا کند.  این راننده اسطوره ای مسابقات فرمول یک زمانیکه روبروی منظره کوهستان و دریاچه محل زندگی اش قرار داده می شود، بی اختیار اشک می ریزد: اشکی سرشار از حسرت و آه و درد. دوستداران مسابقات فرمول یک می دانند که شش سال از حادثه ای که مایکل شوماخر را به کما فرور برد می گذرد و اینک که نشانه های هوشیاری در وی ظاهر شده جا بس خوشحالی ست.

معروف ترین راننده تاریخ فرمول یک شش سال پیش در پیست اسکی دچار حادثه شد و به دلیل ضایعه مغزی به کما فرو رفت. گفته می شود مایکل هم اکنون در یک ویلای مجلل همراه با امکانات پزشکی کامل در لوزان سوئیس زندگی می کند.

مایکل شوماخر
مایکل شوماخر

نشانه های هوشیاری در مایکل شوماخر

مشاهده نشانه های هوشیاری در مایکل شوماخر، راننده افسانه ای مسابقات فرمول یک، پس از شش سال خبر خوبی برای علاقه مندان به رشته  اتومبیل رانی و طرفداران شوماخر می باشد. مدیر سابق تیم فرمول یک مرسدس بنز می گوید نشانه هایی از بازگشت کامل هوشیاری در مایکل وجود دارد: براساس گفته های وی، شوماخر با پشت سرگذاشتن عملیات جراحی روی مغز و اعصاب خود با استفاده از سلول های بنیادی به هوشیاری رسیده و اکنون در لوزان سوئیس زندگی می کند.

مایکل شوماخر کیست؟

مایکل شوماخر راننده اسطوره ای مسابقات فرمول یک در سوم ژانویه سال ۱۹۶۹ در شهر هورث آلمان که یک شهر کوچک است به دنیا آمد. شوماخر که هم اکنون ۵۰ ساله است هنگام اسکی در پیست مریبل در کوه های آلپ اروپا دچار حادثه شد و سرش به شدت با سنگ برخورد نمود. وی پس از نجات به کما فرو رفت. شوماخر از سال ۲۰۱۴ تاکنون در منزلش در سوئیس نگهداری می شود.

قهرمانی های مایکل شوماخر

مایکل شوماخر آلمانی که در دوران فعالیت ورزشی اش در تیم های اتومبیل رانی بزرگی چون جردن گرند پریکس، بنتون، فراری و مرسدس بنز عضویت داشت به افتخارات زیادی در این رشته نائل آمده است. وی در دوران حرفه ای خود در سال های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۵ با تیم بنتون و در سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ با تیم فراری هفت بار توانست به مقام قهرمانی فرمول یک جهان دست یابد. بیشترین حضور شوماخر در مسابقات فرمول یک با تیم فراری بوده است. در سال های حضور در مسابقات فرمول یک، وی در ۳۰۸ گرندپری شرکت کرد و ۹۱ پیروزی به دست آورد. این عناوین شوماخر را به برترین راننده دنیا تبدیل کرده است. وی ۶۸ پول پوزیشن دارد. شوماخر در سال ۲۰۰۶ یک بار بازنشسته شد اما دوباره با تیم مرسدس بنز در سال ۲۰۱۰ به فرمول یک بازگشت اما موفقیت های چندانی بعد از بازگشت به دست نیاورد. وی سرانجام در سال ۲۰۱۲ با یک پیروزی در گرندبری فرمول یک برای همیشه مسابقات فرمول یک را کنار گذاشت.

پنج قهرمانی پی در پی

مایکل شوماخر، برترین راننده مسابقات فرمول یک، با هفت عنوان قهرمانی در مسابقات فرمول یک پرافتخارترین راننده در این رقابت ها شناخته می شود. پنچ قهرمانی از قهرمانی های مختلف شوماخر به صورت پی در پی کسب شده است. «رکورد بیشترین قهرمانی در مسابقات فرمول یک، ۹۱ پیروزی در رقابت های جایزه بزرگ، کسب ۷۷ عنوان سریع ترین دور مسابقات و ۱۳ پیروزی در ۱۸ مسابقه شوماخر را به دست نیافتنی ترین راننده در دنیای اتومبیل رانی تبدیل کرده است. از لحاظ آمار، وی برترین راننده تاریخ رشته اتومبیل رانی محسوب می شود.

روز حادثه دقیقا چه اتفاقی افتاد

همان طور که می دانید مایکل شوماخر راننده افسانه ای مسابقات فرمول یک تمام مسابقات قهرمانی در رشته اتومبیل رانی را با موفقیت و بدون حادثه پشت سر گذاشته بود در حادثه ای که در یک پیست اسکی در فرانسه برایش اتفاق افتاد به کما رفت و هنوز هم اطلاعات دقیقی در مورد وضعیت جسمانی وی در دست نیست. براساس گزارش ها، مایکل در دسامبر سال ۲۰۱۳ برای گذراندن تعطیلات به اتفاق اعضای خانواده و چند نفر  از دوستانش به فرانسه رفته بود.

حادثه تلخ برای مایکل شوماخر

مایکل در بیست و نهم دسامبر برای اسکی راهی دامنه های آلپ شد. شوماخر متاسفانه هنگام اسکی از ناحیه سر دچار صدمه شدیدی شد و با اورژانس هوایی به بیمارستان گرنوبل انتقال یافت و در سریع ترین زمان ممکن تحت دو عمل جراحی روی مغز و اعصاب قرار گرفت اما هرگز به هوش نیامد و به کما فرو رفت. از آن زمان به بعد اطلاعات دقیقی در مورد شرایط جسمی شوماخر در دسترس نیست.

هزینه درمان مایکل شوماخر از مرز ۲۰ میلیون پوند گذشته است

شایعات زیادی در مورد مایکل شوماخر که در یک وضعیت جسمی نامعلوم به سر می برد تاکنون شنیده شده است. برخی می گویند وی به مزرعه خود در تگزاس منتقل شده و مراحل درمانی را آنجا سپری می کند اما برخی دیگر می گویند وی در سوئیس است. همین طور گفته شده هزینه درمانی شوماخر هر هفته ۱۱۵ هزار پوند و در مجموع تاکنون بیش از ۲۰ میلیون پوند بوده است. تیمی متشکل از ۱۵ پزشک وضعیت جسمی وی را تحت کنترل دارند و خانه ای که وی در آن نگهداری می شود به تمام امکانات پزشکی مجهز است.  

به هر صورت چه مایکل شوماخر در ویلای مجللش در سوئیس نگهداری شود و چه در مزرعه خود در آمریکا، آنچه مهم است دوران تلخی ست که این راننده پرافتخار مسابقات فرمول یک اکنون سپری می کند. تصور کنید که آن حادثه اسکی در کوه های آلپ برای شوماخر اتفاق نیفتاده بود! بدون شک نه تنها دنیای مسابقات فرمول یک بلکه تمام هواداران شوماخر شاهد اتفاقات جالبی از سوی او می بودند و وی می توانست به افتخارات بیشتری در عرصه مربی گری در تیم های مختلف اتومبیل رانی دست یافته ایده ها و تجربیات خود برای پیشرفت این رشته ورزشی را به کار بیندازد!