داعش 10 هزار عراقی را اعدام کرده است

  • انتشار: ۵ میزان ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 10007

گروه نظارت بر حقوق بشر اعلام کرد ترویست‌های داعش در یک سال گذشته بیش از ۱۰ هزار زن، مرد و کودک را در سوریه و عراق اعدام کردند.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از شفقنا افغانستان،  دیلی میل اعلام کرد: آمارهای منتشر شده بوسیله دو گروه نظارت بر حقوق بشر در سوریه و عراق نشان می‌دهد، بیش از ۱۰ هزار زن، مرد و کودک سوری و عراقی در یک سال گذشته به دست داعش اعدام شده‌اند. این آمار غیر از کشته‌شدگان غیرنظامی در عملیات تروریستی، انفجار انتحاری و نبردهای زمینی است.

در سوریه طی یک سال گذشته ۳ هزار و ۲۰۷ نفر به دست داعش اعدام شدند که ۹۸ نفر از آنها زن و ۷۶ نفر کودک زیر ۱۸ سال بودند. بیشترین آمار اعدام‌ها در سوریه به شهر تدمر مربوط می‌شود. هزار و ۸۵۸ اعدامی در سوریه شهروند غیرنظامی بودند. البته ده‌ها پسر جوان سوری مجبور به شرکت در عملیات انتحاری شدند که در این آمار گنجانده نشده است. ۹۰۶ سرباز ارتش سوریه، ۲۳۹ نیروی مخالف دولت و ۱۸۵ عضو داعش از دیگر اعدامی‌های سوریه به دست این گروه تروریستی هستند.

در عراق اوضاع به مراتب بدتر بود زیرا ۷ هزار و ۷۰۰ نفر در این کشور به دست داعش اعدام شدند. در موصل ۲ هزار و ۱۰۰ نفر و در انبار هزار و ۹۰۰ نفر اعدام شدند. این دو استان طی یک سال گذشته تحت کنترل داعش بوده است و بیشترین آمار اعدام‌ها به این دو شهر مربوط می‌شود. ۲۵۰ اعدام در استان دیاله و ۱۱۰ اعدام در کرکوک صورت گرفت. در عراق ۶۰ درصد اعدامی‌ها سربازان دولتی و ۴۰ درصد شهروند غیرنظامی بودند.
غیرنظامیان و سربازان اغلب با شلیک گلوله، غرق شدن، کمربند انفجاری، سنگسار، پرتاب از بلندی و … اعدام می‌شوند. البته در این آمار هزاران نفری که جان خود را در ناآرامی‌های داخلی، انفجار انتحاری و … از دست داده‌اند، گنجانده نشده است.

به نقل از افکار خبر، داعش در این مدت صدها تصویر و فیلم از اعدام‌ متهمان به جرایمی مانند همجنس‌گرایی، توهین به مقدسات، راهزنی، قتل، ارتداد و جاسوسی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است. در این آمار ۵ هزار ایزدی که هنگام فرار با شلیک گلوله داعش از پای درآمدند، گنجانده نشده است.

 

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟