خنثی سازی توطئه علیه زائران حسینی(ع) در جنوب بغداد

  • انتشار: ۱۹ قوس ۱۳۹۳
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 1828
سعد معن

سعد معن سخنگوی عملیات بغداد اعلام کرد: دستگاه اطلاعاتی پلیس با همکاری نیروهای ارتش و طی کمینی موفق به قتل دو تروریست که یکی کمربند انتحاری و دیگر بمب داشت، شدند.

وی افزود: تروریست ها قصد داشتند به زائران کربلا در جنوب بغداد حمله کنند.این دو نفر که شناسایی و به هلاکت رسیدند “نعمه عوده الجبوری” و “قیس ولید عباس” بودند که از مظنونان تحت پیگرد بودند.

پاکسازی جاده منتهی به شمال بغداد

از سوی دیگر وزارت دفاع عراق اعلام کرد: جاده منتهی به منطقه سلمان در شمال بغداد از مواد منفجره پاکسازی شده است. در این بیانیه آمده است: هنگام عملیات پاکسازی یک آمبولانس بیمارستان الطارمیه یافت شد که در داخل آن بمب کار گذاشته شده بود.

اصابت 4گلوله خمپاره به کاظمین و الحریه

این درحالی است که منابع امنیتی در بغداد از اصاب چهار گلوله خمپاره به مناطق کاظمین و الحریه در شمال بغداد که هفت زخمی به دنبال داشت در عصر روز گذشته خبر دادند.

از سوی دیگر نعیم الکعود یکی از شیوخ عشیره البونمر در الانبار اعلام کرد: اگر دولت مرکزی ظرف سه روز از عشایر حمایت تسلیحاتی نکند از مبارزه با داعش دست بر می دارند.

وی افزود: اگر دولت در تسلیح و تجهیز عشیره البونمر و دیگر عشایر جدی نباشد ما دیگر و عشایر از جنگ با داعش دست بر می داریم یا به طور مستقیم به ائتلاف بین المللی و آمریکا برای تسلیح و تجهیز روی می آورند.

تعطیلی دو روزه ادارات دولتی در بصره

همزمان جبار الساعدی رئیس کمیته امنیتی در شورای استان بصره اعلام کرد: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه همه ادارات دولتی در بصره تعطیل است تا مردم بتوانند در مراسم اربعین حسینی(ع) شرکت کنند.وی از طرح امنیتی ویژه برای برگزاری این مراسم توام با امنیت در این استان خبر داد.

 

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟