خرمهره چیست/ راههای تشخیص خرمهره اصلی از تقلبی

  • انتشار: ۱۳ حوت ۱۳۹۸
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 80117

خرمهره چیست موضوع خوبی برای پرداختن به برخی خرافات رایج در بین مردم می باشد. مردم در بسیاری کشورها دست به دامان بعضی از اشیاء شده سعی می کنند از این طریق مقدرات خود را تغییر داده به خوشبختی دست یابند. «خر مهره، مهره مار، لانه خفاش و شرمگاهی کفتار یا گرگ» از جمله مواردی است که انسان ها با به دست آوردن آنها خود را خوش شانس جلوه می دهند. شاید شما هم شنیده باشید که برخی ها هنگام صحبت در مورد موفقیت یک فرد گفته اند که «فلانی مهره مار د ارد.»

خرمهره چیست

اولین نکته در باب خرمهره چیست، آشنایی با این شیء پرارزش می باشد: می گویند خرمهره را از استخوان نخاعی حیوان خر در قسمت گردن جدا کرده تراش می دهند.  براساس یک روایت دیگر ، خوردن جو سبب می شود پس از مدتی در گردن یا گونه الاغ لخته خونی تشکیل شود، این لخته خون با گذشت زمان بزرگ و بزرگ تر شده به شکل غده در می آید. این غده از گردن یا گونه الاغ جدا شده در شیر جوشانده می شود تا سفت گردد و خرمهره نهایی به دست آید. همچنین می گویند خرمهره یک غده چربی ست که در گلوی الاغ ایجاد می شود، به مرور زمان این غده بزرگ شده حیوان را از پای در می آورد. با مرگ حیوان این غده خارج شده سال های زیادی باید بگذرد تا کاملا خشک و سخت گردد.

خرمهره چیست

خواص خرمهره

نکته دیگر در مورد خرمهره چیست، خواص این مهره گرانقیمت می باشد. اگرچه در هیچ روایت مذهبی و متون علمی در تأیید خواص این مهره اشاره ای وجود ندارد اما بازار فروش آن توسط متقلبان و کسانی که از ساده لوحی مردم استفاده می کنند، گرم گرم است. بنابر ادعای کسانیکه در کار فروش این مهره می باشند، داشتن این مهره می تواند صاحبش را از گزند چشم زخم در امان نگه دارد، سبب پیشرفت شغلی و درآمد فوق العاده در زندگی صاحب خود گردد، تیر حسادت های اطرافیان را به خودشان برگرداند و انرژی ها منفی اطرافیان که مانع گشایش روزی می شود را خنثی کند. همین طور گفته شده چشم زخم و انرژی منفی اطرافیان و احتمالا نظر بد آنان به شخص باعث عدم پیشرفت و شکست در شغل و درآمد می شود و داشتن این مهره این حالات را از بین می برد.

خرمهره و مهره مار مکمل های خوبی برای همدیگر

همان طور که دیدید در باب خرمهره چیست گفتیم که برخی خرافات سبب شده انسان ها برای موفقیت بیش از اینکه به کار و تلاش و خلاقیت خود دل ببندند به معجزات برخی اشیاء مانند خرمهره و مهره مار متکی شوند. براساس روایت فروشندگان این مهره های به ظاهر معجزه آسا، مهره مار به صاحب خود انرژی مثبت می دهد و خرمهره انرژی های منفی اطرافیان که می تواند مانع گسترش کسب و کار شود را خنثی می سازد. بدین ترتیب می توان گفت این دو مهره مکمل های خوبی برای یکدیگر هستند و در صورتیکه فرد هر دوی آنها را در اختیار داشته باشد می تواند گام در مسیر یک موفقیت تضمین شده قرار دهد؛ چه چیزی بهتر از اینکه فرد انرژی و توان خود دوبرابر شده ببیند و انرژی ها منفی حسودان و بدخواهانش خنثی شده باشد.

خرمهره اصلی و تقلبی

مطلب دیگری که در مورد خرمهره چیست باید به آن اشاره شود خرمهره های اصلی و تقلبی است. از آنجایی که انسان مضطرب و خسته از بدشانسی ها برای رسیدن به خوشبتخی و سعادت در کسب و کار و اصلاح بخت شوم خویش قربانی تبلیغات گسترده فروشندگان مهره های مغجزه آسایی چون خرمهره و مهره مار می شوند، برخی فروشندگان متقلب با گرم دیدن بازار مهره های تقلبی را وارد بازار کرده به قیمت مهره های اصلی به خریداران غالب می کنند. خرمهره های اصلی چون از گردن یا فک الاغ گرفته می شود بسیار نادر و  کمیاب هستند. مهره اصلی از روی بو، میزان سفتی و دانه دار بودنش به راحتی قابل شناسایی است. فروشندگان ریا کار از اینکه مهره های تقلبی را با قیمت های بالا به مردم می فروشند حتی عذاب وجدان نیز نمی گیرند چون می دانند که خواص اصلی و فرعی آن در هیچ جایی تأیید نشده است. مهره های تقلبی از ترکیب گچ و استخوان رنگ شده به دست می آیند. خرمهره اصلی در گروه سنگ های نیمه قیمتی قرار می گیرد.

ویژگی های خرمهره اصلی

مسأله بعدی در مورد خرمهره چیست، دانستن ویژگی های خرمهره اصلی است: خرمهره اصلی شبیه سنگ است که روی آن برجستگی ها و فرورفتگی و رگه های خاص به چشم می خورد و به رنگ کرم استخوانی، روشن و یا گاهی تیره است. هیچ بویی ندارد و ظاهر آن صیقلی می باشد.  برخی  تراش دهندگان ماهر خرمهره اصلی را داخل آب می گذارند تا مقداری نرم شود و بتوان آن را در اندازه های کوچکتر تراش داد. خرمهره های تراش داده شده در اندازه های کوچک تر به عنوان نگین انگشتر، آویز گردن یا به شکل های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا باید معجزات خرمهره را باور کرد؟

مسأله مهم دیگر در باب خرمهره چیست، علاقه وافر به خرید این سنگ نیمه قیمتی می باشد. تصور  کنید که اگر شانس و بخت و اقبال آن طور که فروشندگان این مهره ها می گویند فروشی بود هر کسی می توانست با صرف مبلغی ولو کلان برای همیشه خود را خوشبخت کند، به راحتی شغلی ایده آل خود را به دست آورد و همچون سپری مطمئن خرمهره را جلو انرژی های منفی اطرافیان حسود قرار دهد. با این وضعیت دیگر نیازی به تلاش و کوشش نبود چون هرکسی راه درآمد بالا را می دانست و زحمت سال ها تحصیل و تحقیق را به خود نمی داد. به نظر می رسد میزان موفقیت خرافه فروشان در جوامع بی سواد بیشتر از جوامع باسواد باشد. خرافه پرستی زهری ست که وقتی به کام یک ملت ریخته شد دیگر هیچ حقیقتی را باور نکرده سعی می کنند قانون و نظم و انظباط را دور بزنند.