تهدیدهای امنیتی در فرانسه؛ موزیم لوور پاریس تعطیل شد

  • انتشار: ۲۲ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 156626

حدود ۳ هزار بازدید کننده از موزیم لوور شهر پاریس به دلیل تهدید بمب گذاری تخلیه شدند.

روزنامه پاریسین امروز شنبه گزارش داد که حدود سه هزار بازدیدکننده یکی از مشهورترین موزیم های جهان، موزیم لوور پاریس، پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر وجود بمب، به دلیل تهدید به انفجار تخلیه شدند.

چند قبل، موزیم لوور تصمیم خود را برای بستن درهای خود به روی بازدیدکنندگان «به دلایل امنیتی» اعلام کرد.

این بیانیه پس از آن صادر شد که فرانسه روز گذشته پس از حمله به مکتب در «آراس» که منجر به کشته شدن یک معلم شد، بالاترین سطح تهدید های تروریستی را اعلام کرد.

در این گزارش آمده است: بر اساس اطلاعات ما، ما در مورد تهدید بمب گذاری صحبت می کنیم که زمانی انجام شد که حدود سه هزار نفر در موزیم بودند و باید آنها تخلیه می شدند.

به گفته سخنگوی لوور، موزیم پیامی کتبی دریافت کرده است که در آن هشداری درباره «خطری برای موزیم و بازدیدکنندگان آن» وجود دارد.

گفتنی است که صبح روز جمعه، یک مرد ۲۰ ساله با چاقو به کارکنان مکتب گامبتا در شهر آراس در شمال فرانسه حمله کرد. به گفته پولیس، وی در جریان این حمله فریاد الله اکبر سر داده است. یک نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند. مهاجم توسط پولیس بازداشت شد.

به گفته منبع، او در لیست اسلامگرایان افراطی است که برای جلوگیری از حملات تروریستی تحت نظر هستند و همچنین در لیست افرادی است که امنیت کشور را تهدید می کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟