بیانیه مهم حضرت آیت الله سیستانی در خصوص بمباران مستمر نوار غزه در مناطق مختلف آن

  • انتشار: ۱۹ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 156384

حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی، مرجعیت عالیقدر جهان تشیع بیانیه‌ای درباره بمباران مداوم نیروهای اشغالگر اسرائیل علیه مناطق مختلف نوار غزه صادر کردند.

به گزارش شفقنا، در بیانیه آیت‌الله العظمی سیستانی آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم

نوار غزه این روزها در معرض بمباران مداوم و حملات شدید و کم‌سابقه‌ای قرار دارد که تا این لحظه منجر به شهادت و زخمی شدن بیش از شش هزار غیرنظامی بی‌گناه شده و افزودن بر آن، موجب آوارگی شمار زیادی از مردم و تخریب مناطق مسکونی گسترده شده است، این بمباران مناطق مختلقی را هدف گرفته به طوری که مکان ایمن برای پناه مردم باقی نمانده است.

در عین حال، ارتش اشغالگران محاصره نفسگیری بر نوار غزه اعمال کرده که اخیرا حتی آب و غذا و دارو و دیگر الزامات زندگی را هم شامل شده و خسارت و مشکلات بسیاری برای مردم بی‌نوا به بار آورده است، گویی با این اقدامات به دنبال انتقام گرفتن از آنها و جبران خسارت‌های سنگین و شکست بزرگ در رویارویی‌های اخیر است.

همه این اقدامات در برابر دیدگان تمام جهانیان در حال روی دادن است و هیچ مانع و بازدارنده‌ای در مقابل این حملات وجود ندارد بلکه برخی از این اقدامات جنایتکارانه پشتیبانی کرده و به بهانه دفاع از خویشتن، آن را توجیه می‌کنند!

در این میان، همه جهان باید در مقابل این توحش شدید بایستند و مانع از زیاده‌روی نیروهای اشغالگر در اجرای طرح‌هایشان برای آزار و اذیت بیشتر مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین شوند.

پایان دادن به تراژدی این مردم عزیز –که هفت دهه است ادامه دارد-با تحقق حقوق مشروع‌شان و برچیدن اشغالگری از اراضی غصب شده تنها راه برای برقراری امنیت و صلح در این منطقه است و بدون تحقق این امر، مقاومت در برابر متجاوزان ادامه خواهد داشت و چرخه خشونت همچنان جان‌های بی‌گناه بیشتری را به کام مرگ خواهد کشاند.

لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم

(۲۵ – ربیع الاول – ۱۴۴۵ هجری قمری) منطبق با (۱۰/۱۰/۲۰۲۳ م)

دفتر حضرت آیت الله سیستانی – نجف الاشراف

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟