بایدن در خواست بازداشت نتانیاهو را رد کرد

  • انتشار: ۱ جوزا ۱۴۰۳
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 181820

جو بایدن؛ رییس جمهور امریکا درخواست دادستان دیوان کیفری بین‌المللی برای بازداشت نتانیاهو را رد کرد.

جو بایدن؛ رییس‌ جمهور امریکا درخواست کریم خان؛ دادستان دیوان کیفری بین‌المللی برای بازداشت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و وزیر دفاع این رژیم را رد کرد.

کریم خان خواهان صدور حکم بازادشت بنیامین نتانیاهو و یو‌آو گالانت؛ وزیر دفاع رژیم اسرائیل به اتهام «جنایت جنگی» و «جنایت علیه بشریت» شده است.

کریم خان در درخواست خود همچنین خواستار دستگیری یحیی سنوار؛ رهبر حماس و دو رهبر دیگر این گروه شد.

هیاتی از قضات دیوان بین‌المللی کیفری درخواست کریم خان برای صدور حکم بازداشت را بررسی خواهند کرد.

جو بایدن؛ رییس جمهور امریکا روز گذشته با تأکید دوباره بر دفاع از اسرائیل و رد انتقادات اعتراض‌کنندگان حامی فلسطین گفت که نیروهای اسرائیلی در عملیات نظامی خود علیه شبه‌نظامیان حماس در غزه مرتکب نسل‌کشی نمی‌شوند.

براساس گزارش رویترز بایدن در مراسم مذهبی مربوط به یهودیان امریکایی در کاخ سفید گفت: «آنچه در غزه اتفاق می‌افتد نسل‌کشی نیست. ما آن را رد می‌کنیم.»

بایدن در بسیاری از سخنرانی‌های خود در سراسر امریکا با اعتراض طرفداران فلسطین روبرو شده که او را به دلیل حمایت قاطعش از اسرائیل «جو نسل‌کش» نامیده‌اند.

او حمایت ایالات متحده از امنیت اسرائیلی‌ها را «آهنین» خوانده و گفته است: «ما می‌خواهیم حماس شکست بخورد و با اسرائیل همکاری می‌کنیم تا این اتفاق بیفتد.»

بایدن در ماه‌های اخیر با فشارهای سیاسی فزاینده‌ای از سوی حزب خود به خاطر مدیریت درگیری‌های غزه مواجه شده است.

به گفته‌ وزارت صحت غزه، تعداد شهدای فلسطینی به بیش از ۳۵ هزار نفر رسیده و محاصره‌ اسرائیل شرایط انسانی وخیمی را در سراسر غزه به وجود آورده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟