انصارالله از انجام سه عملیات دیگر علیه کشتی‌های نقض کننده تحریم اسرائیل خبر داد

  • انتشار: ۲۰ سرطان ۱۴۰۳
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 186888

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن سه‌شنبه شب از انجام سه عملیات علیه دو کشتی آمریکایی و اسرائیلی و یک شرکت دیگر خبر داد.

به نقل از تارنمای شبکه المسیره یمن، سریع گفت که عملیات سوم علیه یک کشتی متعلق به شرکت میرسک انجام شده است.

سریع باردیگر تأکید کرد: عملیات ما تنها با توقف حمله به غزه و شکست محاصره از این باریکه پایان خواهد یافت.

وی در تشریح این عملیات‌ گفت که در عملیات نخست، کشتی آمریکایی «Maersk Sentosa» در دریای عرب با موشک‌های کروز و بالستیک مورد اصابت قرار گرفت.

سریع با بیان این که “در عملیات دوم نیز کشتی «Marthopolis» با چند پهپاد در دریای عرب هدف قرار گرفت”، افزود: این کشتی هشدارهای نیروهای مسلح یمن برای عدم حرکت به سمت بنادر رژیم صهیونیستی را نادیده گرفته بود.

به گفته یحیی سریع، در سومین عملیات نیز کشتی اسرائیلی « MSC Patnaree» در خلیج عدن با تعدادی پهپاد مورد اصابت قرار گرفت.

در همین راستا، نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟