افزایش شهدای غزه به ۸۳۰۶ نفر؛ ۳۴۵۷ نفر کودکند

  • انتشار: ۸ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 158537

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد تعداد شهدای حملات رژیم صهیونیستی به این منطقه تا بعدازظهر امروز (۸ عقرب) به ۸۳۰۶ نفر افزایش یافت.

سخنگوی وزارت بهداشت دولت وابسته به حماس در غزه امروز (دوشنبه) در بیست و چهارمین روز جنگ، از افزایش تعداد شهدا به ۸۳۰۶ نفر خبر داد.

به نوشته الجزیره، طبق بیانیه این وزارتخانه، ۲۱۰۴۸ نفر نیز تاکنون با درجات مختلف زخمی شده‌اند. همچنین از میان شهدا ۳۴۵۷ نفرشان کودک و ۲۱۳۶ نفر نیز زن هستند.

وزارت بهداشت غزه همچنین اعلام کرد که رژیم اشغالگر به شکل عامدانه آمبولانس‌ها را با هدف ممانعت از امدادرسانی مورد هدف قرار می‌دهد؛ تاکنون ۲۵ آمبولانس طی بمباران‌ها منهدم شده‌اند؛ همزمان فعالیت ۲۵ بیمارستان نیز در غزه متوقف شده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت غزه، ۱۹۵۰ نفر تاکنون زیر آوارها مانده‌اند که از این تعداد ۱۰۵۰ نفرشان کودک هستند. او در ادامه از تمامی ساکنان غزه خواست تا برای اهدای خون به بیمارستان الشفاء مراجعه کنند.

این مقام فلسطینی همچنین از دولت مصر نیز خواست تا گذرگاه رفح را برای ورود تجهیزات پزشکی باز کند؛ او از جامعه جهانی نیز خواست تا برای تضمین امنیت مراکز درمانی در غزه طبق قوانین بین‌المللی اقدام کنند.

از سوی دیگر رژیم صهیونیستی نیز امروز از افزایش شمار کشته‌های اشغالگران به ۱۵۳۸ نفر خبر داد. شب گذشته (یکشنبه، ۲۹ اکتبر)، «دانیل هگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که از ابتدای جنگ ۳۱۱ نظامی این رژیم به هلاکت رسیده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟