آمریکا از شهروندانش خواست فلسطین اشغالی را ترک کنند

  • انتشار: ۲۳ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 156710

سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی از شهروندانش خواست که اراضی اشغالی را به مقصد قبرس ترک کنند.

سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی که روز شنبه (۱۴ اکتبر)، اعلام کرده بود کارمندان غیرضروری خود را از اراضی اشغالی به دلیل افزایش خطرات امنیتی در پی تشدید درگیری میان مقاومت و رژیم موقت، خارج می‌کند، امروز (یکشنبه، ۱۵ اکتبر) از شهروندان خود خواست تا هر چه سریعتر فلسطین اشغالی را ترک کنند.

به نوشته رویترز، سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی به آمریکایی‌ها و نزدیکان آنها پیشنهاد داد که فردا (دوشنبه) از طریق دریا از حیفا به قبرس بروند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا شامگاه شنبه (۱۴ اکتبر) تایید کرد که تعداد شهرواندان آمریکایی که در جریان عملیات مقاومت فلسطین، کشته شدند، به ۲۹ نفر افزایش یافته است. از سوی دیگر ۱۵ شهروند آمریکایی نیز از زمان عملیات طوفان الاقصی، هنوز مفقودند و از سرنوشت آنها خبری در دست نیست.

امروز نهمین روز عملیات طوفان الاقصی علیه رژیم اشغالگر است که به اعلام مقامات صهیونیست، تاکنون به کشته شدن بیش از ۱۳۰۰ اسرائیلی و اسارت دست‌کم ۱۲۰ نفر دیگر از آن‌ها، منجر شده است. در مقابل ، طی حملات و بمباران‌های کور رژیم صهیونیستی علیه مناطق مسکونی نوار غزه، دست‌کم ۲۳۲۹ نفر شهید و ۹۰۴۲ تن زخمی شده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟