آغاز هفته فرهنگی «افغانستان» در تهران

  • انتشار: ۹ سنبله ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 8937

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از فارس نیوز، «محمد ابراهیم شریعتی» مدیر انتشارات عرفان، با اعلام این که هفته فرهنگی افغانستان با عنوان «غزل سرود پارسی» فردا ساعت ۳ در خانه اندیشمندان علوم انسانی آغاز به کار خواهد کرد، گفت: برای افتتاحیه این مراسم، میهمانان ویژه‌ای از جمله سفیر کبیر افغانستان و سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دعوت کرده‌ایم.

مهاجران افغانستان به دنبال احیای هویت

وی در بخشی از صحبت های خود با تأکید بر اینکه مهاجران افغانستانی به دنبال احیای هویت خویش هستند نه اینکه هویت خود را فراموش کنند، بیان کرد: بر اساس آیه شریفه از قرآن کریم جهاد برای دفاع از دین و وطن بر مسلمانان واجب است و موضوع هجرت نیز در این رابطه مطرح می‌شود، ما مهاجرت کردیم تا از دین و وطن خود دفاع کنیم.

مدیر انتشارات عرفان با بیان اینکه ما هویت خود را کتمان نخواهیم کرد، اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم سوابق فرهنگی خود را از طریق برنامه های فرهنگی که متعلق به سرزمین افغانستان وطن ما است را به نسل های بعد انتقال دهیم تا فراموش نشود.

برپایی هفته فرهنگی با عنوان غزل سرود پارسی

شریعتی در همین راستا به برپایی هفته فرهنگی افغانستان در ایران اشاره کرد و گفت: این مراسم با عنوان «غزل سرود پارسی» با حضور جمعی از مقامات فرهنگی ایران و افغانستان برگزار خواهد شد.

وی ضمن تشکر از جمعی از مسولان وزارت فرهنگ و ارشاد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران و وزارت امور خارجه ایران، خاطرنشان کرد: در این مراسم همچنین محمد رضا وصفی مدیرکل سابق دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مهدی نکاء مسئول جهاد دانشگاهی دانشگاه علامه طباطبایی، رئیس خانه اندیشمندان علوم انسانی حضور دارند.

کنسرت داود سرخوش در تالار بزرگ وزارت کشور

مدیر انتشارت عرفان با بیان اینکه روز چهارشنبه این هفته کنسرت «داود سرخوش» در تالار بزرگ وزارت کشور اجرا خواهد شد، گفت: این کنسرت در دو سانس از ساعت سه تا شش و نیم عصر و هشت و نیم تا یازدهم و نیم شب اجرا خواهد شد.

شریعتی با اعلام اینکه به مناسبت هفته فرهنگی مهاجران افغانستانی در اصفهان نیز نمایشگاه کتاب دایر خواهد بود، افزود: از تازه‌ترین اثر انتشارات عرفان با عنوان «سفیر روشنگری» که مجموعه بیانات رهبر انقلاب اسلامی ایران و کتاب «مشارکت زنان افغانستان در عرصه های فرهنگی و اجتماعی» نوشته «اسدالله رضایی» رونمایی به عمل خواهد آمد.

وی به بخش های جانبی هفته فرهنگی اشاره داشت و افزود: جشنواره حجاب و عفاف، مد و لباس از دیگر برنامه های هفته فرهنگی است، همچنین جشنواره‌ای نیز در رابطه با مصرف بهینه آب را خواهیم داشت و پوسترهای نیز در این زمینه طراحی شده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟