کمک ۴۰۰ میلیون دالری به افغانستان از سوی بانک انکشاف آسیایی

  • انتشار: ۳۰ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: اقتصادتیتر 2
  • شناسه مطلب: 153940

بانک انکشاف آسیایی (ADB) گفته است که ۴۰۰ میلیون دالر امریکایی را برای حمایت از افغانستانی های نیازمند به ویژه زنان، فراهم‌کردن بدیل معیشت و کاهش اثرات بحران انسانی در افغانستان تصویب کرده است.

این بانک روز گذشته با نشر اعلامیه‌ای در مانیلا، پایتخت فیلیپین گفت که کمک‌های مالی این بانک برای تامین نیازهای غذایی و خدمات صحی افغانستانی ها از طریق اداره‌های سازمان ملل متحد به مصرف خواهد رسید.

بر بنیاد اعلامیه از این پول هزینه مالی تطبیق برنامه‌های شماری اداره‌های سازمان ملل متحد که در افغانستان با کمبود بودجه مواجه هستند، فراهم خواهد شد.

بانک انکشاف آسیایی گفته است: «افغانستان با یک بحران انسانی بی‌سابقه ناشی از تغییرات اقلیمی، خشکسالی شدید، سیل و زلزله مواجه است. بر اساس برآوردها، ۸۰ درصد از جمعیت این کشور زیر خط گرسنگی زندگی می‌کنند.»

این بانک افزوده است:« زنان و کودکان به طور نامتناسبی متاثر شده اند و بسیاری از خانواده‌ها که توسط زنان سرپرستی می‌شوند به دلیل محدودیت‌های اعمال‌شده برای تردد زنان در خارج از منزل که دسترسی آنها را به خدمات محدود کرده، از کمبود غذا رنج می‌برند”.

بر اساس معلومات بانک انکشاف آسیایی، ۱۰۰ میلیون دالر از این پول در اختیار برنامه جهانی غذا در افغانستان قرار می‌گیرد تا غذای یک میلیون و ۳۲۰ هزار نفر را تامین کند.

بانک انکشاف آسیایی همچنان گفته است که بانک جهانی برای ارایه خدمات بهداشتی مشابه در ۲۴ ولایت دیگر به سازمان ملل پول فراهم می‌کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *