کشف لاشه یک موجود عجیب در ساحل اندونزی همه را متحیر کرد

  • انتشار: ۲۳ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 22289

پیدا شدن لاشه یک موجود دریایی ناشناخته در سواحل اندونزی محققان سراسر جهان را در حیرت فرو برده است.

به گزارش ایندیپندنت، به تازگی لاشه یک موجود دریایی ناشناخته در ساحل جزیره‌ای در اندونزی پیدا شده است. «آسرول توآناکوتا» این لاشه 15 متری را در ساحل «هولونگ» در جزیره سرام پیدا کرد.

وبسایت خبری «جاکارتا گلوب» گزارش داد محققان بر این باورند که این موجود سه روز قبل از اینکه لاشه‌اش به ساحل برسد مرده بوده و خونش آب دریا را به رنگ قرمز درآورده است. با اینکه پولیس تلاش کرد این منطقه را قرنطینه کند، گردشگران برای دیدن این موجود عجیب به ساحل هجوم آوردند.

مقامات ساحلی اندونزی می‌گویند احتمالاً این لاشه متعلق به یک نهنگ کوهان‌دار است؛ اما دیگران بر این باورند که ظاهر آن بیشتر به یک ماهی مرکب غول‌پیکر شباهت دارد. هنوز دلیل مرگ این موجود عظیم‌الجثه مشخص نشده است.

ساکنان جزیره سرام از مقامات دولتی خواسته‌اند برای پاکسازی منطقه و جمع‌آوری بقایای این موجود که در حال فاسد شدن است به آنها کمک کنند.

کشف این لاشه متخصصان سراسر جهان را در بهت فرو برده و آنها را به کلی گیج کرده است. یکی از آنها می‌گوید: «سر این موجود به سر یک دلفین شباهت دارد. اما ویژگی‌های پوست آن بسیار نادر است. به نظر نمی‌رسد این موجود در آب‌های اندونزی زندگی کرده باشد و احتمالاً از طریق جریان آب گرم به اینجا آمده است. من می توانم با اطمینان بگویم این یک دلفین است؛ اما این موجود خز دارد و دلفین‌ها خز ندارند!»

نظرات(۱ دیدگاه)

نظر شما چیست؟