برای حفظ سلامتیمان به چند روز تعطیلات نیاز داریم؟

  • انتشار: ۱۱ جوزا ۱۴۰۲
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 141090

کارشناسان معتقدند که رفتن به تعطیلات فوایدی برای سلامت جسمی و روانی دارد.
تحقیقات نشان داده است تعداد دفعات استراحت کردن با سلامت جسمانی به خصوص سلامت قلب مرتبط است.

از فواید سلامت روانی در خصوص تعطیلات رفتن، تمرکز بر روی فعالیت‌هایی است که از آن لذت می‌برید و لازم نیست پول زیادی خرج کنید.

حدود ۴۶ درصد از آمریکایی‌هایی که از محل کار مرخصی با حقوق دریافت می‌کنند، می‌گویند از همه آن استفاده نمی‌کنند.

غافل از اینکه از دست دادن این زمان ممکن است به معنای از دست دادن مزایای مهم سلامتی باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که رفتن به تعطیلات می‌تواند از سلامت قلب، بهبود خواب و کاهش استرس حمایت کند.

یک مطالعه اخیر نشان داده است افراد در تعطیلات فعال‌تر هستند و طولانی‌تر می‌خوابند که در واقع این دو رفتار از سلامت مان حمایت می‌کنند.

به همین دلیل است که کارشناسان می‌گویند: مرخصی گرفتن از کار برای ذهن و بدن شما خوب است بنابراین از تعطیلات خود بهره‌مند شوید.

حداقل ۱ هفته از تعطیلاتتان را استراحت کنید تا از فوایدش بیشترین بهره را ببرید.

برای مطالعه اخیر، محققان داده‌های بیش از ۳۰۰ بزرگسال استرالیایی را در طول ۱۳ ماه جمع آوری کردند. شرکت کنندگان مطالعه به طور متوسط ​​۲۱ دقیقه خواب اضافی داشتند.

زمان بی تحرکی آن‌ها وقتی در تعطیلات بودند در مقایسه با عادات قبل از تعطیلات ۲۹ دقیقه کاهش یافته بود.

به ویژه افرادی که به پیاده‌روی، ماهیگیری و سفر‌های دسته جمعی می‌رفتند، در طول تعطیلات زمان فعالیت بدنی خود را افزایش داده بودند.

سفر‌هایی که ۱ تا ۲ هفته به طول انجامید به نظر می‌رسید با مطلوب‌ترین تغییرات رفتاری همراه باشد.

به گفته‌ی دکتر تای فرگوسن یکی از نویسندگان این مطالعه یک یا دو هفته از تعطیلات زمان کافی دارید تا بتوانید با تغییر در یک روال جدید وقت خود را لذت‌بخش بگذرانید.

هر نوع استراحت خارج از روال معمول کار و زندگی ممکن است برای سلامتی مفید باشد.

یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۱۹ نشان داد تعطیلات ممکن است از شما در برابر شرایطی مانند فشار خون بالا و سطح قند خون بالا محافظت کند.

دکتر برایس هروسکا گفت: حتی فکر کردن به استراحت برای شارژ شدن سطح انرژی، قوای بدنی و لذت بردن از تعطیلات خود به عنوان یک فرد سالم به ما کمک می‌کند

همانطور که اگر هر روز به مدت دو دقیقه دندان‌های خود را مسواک بزنید، احتمال ایجاد حفره به مراتب کمتر از زمانی است که دندان‌های خود را فقط یک بار در سال برای مدت طولانی مسواک بزنید، رفتن به تعطیلات نیز مانند سایر رفتار‌های مهم سلامتی نیز ممکن است زمانی برای سلامتی ما مفید باشد که آن را به عادتی تبدیل کنیم.

بهتر است به تعطیلات رفتن را در طول سال پخش کنید و این مطلب مهم است که مردم از مرخصی با حقوق خود در طول سال به طور منظم استفاده کنند.

تعطیلات به ذهن شما استراحت می‌دهد حتی اگر یک استراحت کوتاه باشد.

یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۱۸ نشان داده است حتی چهار روز دوری از محل کار می‌تواند به افراد در مقابله با استرس کمک کند.

دکتر مارشا دی براون روانشناس بالینی در فلوریدا گفت: تعطیلات می‌تواند برای سلامت روان عالی باشد، بنابراین برای انجام کاری که از آن لذت می‌برید، وقت بگذارید.

تعطیلات شما چه رفتن به ساحل، پیاده‌روی یا کاوش در یک شهر جدید باشد باید بدون هیچ تماس کاری یا ایمیلی سپری شود و هدفتان واقعا استراحت باشد.

قبول دارم که تعطیلات همیشه بدون استرس نیست. ممکن است پروازمان لغو شود یا چمدان مان گم شود و یا حس بازگشت مان به کار از زمان استراحت می‌تواند هراس انگیز باشد.

اما خوشبختانه راه‌هایی برای مدیریت استرس وجود دارد. براون گفت: به عنوان مثال بهتر است به محض اینکه به سر کار برگشتید سعی نکنید به همه چیز رسیدگی کنید و همه چیز را در روز اول سر و سامان دهید بلکه اهدافی را تعیین کنید و به طور واقع بینانه کار‌های انجام شده را از لیست کار‌های خود حذف کنید.

وقتی از تعطیلات برگردید، میز خدمت شما پر از سفارش‌های متعدد خواهد بود و همه به شما خواهند گفت: این کار اضطراری است، در حالی که خودتان بهتر می‌دانید اینطور نیست و سلامت شما از همه چیز ضروری‌تر است؛ بنابراین با اولویت بندی کار‌ها را انجام ندهید و با وسواس فکری و کمال گرایی و راضی نگه داشتن همه اثر مطلوب تعطیلات را در خود از بین نبرید.