معرفی چند بازار قطر/ از بازارهای لوکس تا محلی ویژه جام جهانی

  • انتشار: ۳۰ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 78736

به عنوان اولین نکته در مورد بازار قطر باید گفت گردشگری و مسافرت بدون بازار گردی معنایی ندارد، در جریان مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نیز بدون شک هوادران و علاقه مندان به فوتبال که از سراسر دنیا به قطر می آیند بیشترین وقت اضافه خود را در بازارهای مدرن و سنتی این کشور خواهند گذراند. این امر نه تنها بازارهای داخلی قطر را با نوعی جنب و جوش انسانی مواجه می کند که چرخ های مالی آنها را نیز به خوبی خواهد چرخاند. از سویی هم کسانی که برای تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال به قطر می آیند به احتمال خیلی زیاد پول کافی برای اقامت، تفریح و گردش را با خود می آورند و این فرصت مناسبی برای شکارچیان اقتصادی قطری است که با کشاندن این گردشگران به بازارهای لوکس و برند خود جیب آنها را خالی کند. البته این خالی شدن جیب چنان هم بد نیست چون در عوض کلی مطالب مفید درباره فرهنگ و آداب و رسوم این کشور و کشورهای همجوار ذهن شما را پر خواهد کرد.

بازار قطر

بازارهای قطر، بهشت خریداران در جام جهانی ۲۰۲۲

در بحبوحه مسابقات جام جهانی پیشرو بازار قطر به ویژه بازارهای بزرگ و مدرن پایتخت آن به بهشت خریداران تبدیل خواهد شد. یکی از مقامات عالی رتبه فدراسیون جهانی فوتبال در اظهار نظری جالب در این مورد گفته است بازی های جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲ در قطر به مراتب زیباتر و بهتر از جام جهانی گذشته که در سال ۲۰۱۸ در روسیه برگزار شد، خواهد بود. قطر با اقدامات و پروژه هایی که برای برگزاری هرچه بهتر جام جهانی روی دست گرفته و بسیاری از آنها نیز به پایان رسیده بدون شک زمینه رضایت تمام هوادارن فوتبال از قاره های مختلف را فراهم خواهد نمود. توریستان و گردشگران از هر سلیقه و فرهنگی که باشند هرآنچه را دوست دارند می توانند از بازراهای بزرگ و مجلل دوحه و دیگر شهرهای کلان قطر در جربان مسابقات جام جهانی تهیه کنند.

از بازارهای لوکس تا فروشگاه های محلی

وقتی صحبت از بازار قطر در بازی های جام جهانی آینده به میان می آید، منظور تمام بازارهای موجود در این کشور است، مکان هایی که برای هر طیفی از مهمانان خارجی که برای تماشای مسابقات فوتبال به قطر می آیند چیزهایی برای عرضه داشته باشد. بازارهای قطر ترکیبی از بازارهای لوکس و برند و فروشگاه های محلی می باشد: مهمانان پولدار و متمول از بازارهای لوکس و برند خرید خواهند کرد و مهمانان با کلاس اقتصادی پایین تر به فروشگاه های محلی که بیشتر اجناس آنها توسط مردمان محلی تهیه می شوند مراجعه خواهند کرد. البته کار بدی هم نیست اگر از گروه مهمانان پولدار هستید و سری به فروشگاه های محلی که اجناس ارازن قیمت و البته با کیفیت را می فروشند، می زنید. مرقون به صرفه بودن پولدار و غیر پولدار نمی شناسد.

بازار سوق واقف دوحه

درگرماگرم مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ بازار قطر مملو از گردشگران و طرفداران فوتبال از سراسر دنیا می شود. یکی از بازارهای معروف و قدیمی قطر که بدون شک پذیرای گردشگران و توریستان خارجی خواهد شد بازار قدیمی و زیبای «سوق واقف» می باشد. بازار سوق واقف در مرکز شهر پیشرفته دوحه قرار گرفته و ۲۵۰ سال قدمت دارد. قدیمی بودن این بازار آن را به یک جاذبه توریستی مهم برای گردشگران خارجی تبدیل کرده است. در میان بازار سوق واقف رستوران هایی وجود دارد که انواع و اقسام غذاهای خوشمزه را سرو می کند.

چه اجناسی در بازار سوق واقف می توان یافت

از مغازه های این بازار می توانید انواع اجناس مورد نظر خود را بخرید. ادویه جات، ترشی جات، عود و بخور، سوغاتی های شرقی و خاورمیانه و از همه مهمتر جواهرات را می توانید به سادگی و قیمت خود در فروشگاه های بازار سوق واقف بخرید. این بازار بزرگ و سنتی در آستانه جام جهانی بازسازی شده و رستوران و کافه های متعدد به آن اضافه شده است.

بازار قطر( Mall of Qatar)

در میان لیست انبوه بازار قطر که در جام جهانی مورد استفاده گردشگران قرار خواهد گرفت، بازار «مال آو قطر» را نباید فراموش کرد. این بازار در بیست کیلومتری دوحه و در شهر الریان قطر واقع شده است. این بازار چهار طبقه در کنار ورزشگاه احمد بن علی که یکی از ورزشگاه های میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ می باشد، قرار دارد و این مسأله جایگاه این مرکز خرید لوکس را چند برابر می سازد. برندهای لوکس دنیا مانند آدیداس، فوت لاکر، جک اند و جونز و بولگاری در این مرکز خرید فروشگاه دارند. طبقه اول این بازار به آدیداس و محصولات ورزشی تعلق دارد، در طبقه دوم محصولات ورزشی فوت لاکر فروخته می شود و طبقه هم کف به فروشگاه های لولگاری که جواهرات و ساعت می فروشند تعلق دارد.

مرکز خرید ویلاچیو

مرکز خرید ویلاچیو همان طور که از نام ایتالیایی اش پیداست به سب و سیاق کشور ایتالیا ساخته شده است. در لیست بازار قطر این مرکز خرید یک طبقه که در منطقه اسپایر قرار دارد نیز جایگاه خود را دارد. روزانه در حدود ۵۰ هزار نفر از این بازار بازدید می کنند. گردشگران می توانند در کانال آب ۱۵۰ متری موجود در این بازار قایق سواری کنند، درست مثل شهر ونیز ایتالیا. ساعت و جواهرات از جمله برند سواچ، لباس شامل برند لاکوست، برند زارا و تامی هیلفیگر، لوازم خانه، کفش و لوازم ورزشی را می توانید در این بازار بخرید.

مرکز خرید فستیوال سیتی

این مرکز خرید در شمال دوحه قرار دارد و بزرگترین بازار قطر به حساب می آید. بیش از ۵۰۰ برند بین المللی و محلی در این بازار فروشگاه دارند. بازار قطر در جام جهانی از داشتن چنین مرکز خریدی به خود خواهد بالید. اگرچه این بازار به ظاهر دو طبقه است اما بیشتر فروشگاه های ان در طبقه هم کف قرار دارد. جواهرات، کتاب، عینک آفتابی، ساعت، لباس زنان و چندین و چند کالای دیگر را می توانید از این بازار بخرید.

به هر صورت آنچه مسلم و البته جالب  می نماید این است که در مسابقات جام جهانی۲۰۲۲ شانس رفتن به قطر را پیدا کنیم تا علاوه مشاهد بازار قطر در جام جهانی مسابقات حساس فوتبال را نیز از دست ندهیم.