6 تفاوت بین رئال و بارسا

  • انتشار: ۱۶ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: ورزشی
  • شناسه مطلب: 41085

به گزارش خبرگزاری اطلس،این یکی از بی اهمیت ترین ال کلاسیکو های سالیان اخیر در لالیگا محسوب می شود ولی بدیهی است که هیچ کدام از دو تیم قصد ندارند در این دیدار حیثیتی به رقیب ببازند.

بازی رفت دو تیم در برنابئو با سه گل به سود بارسا خاتمه یافت و رئال آن بازی را به دلیل اخراج کارواخال، 10 نفره به اتمام رساند. در واقع رئال هر دو ال کلاسیکوی قبلی خود در لالیگا را 10 نفره به پایان برده است.

در زیر به 6 تفاوت بین رئال و بارسا در لالیگا اشاره می کنیم:

 

1- بارسا تا به اینجای فصل قهرمانی خود در لالیگا و کوپا دل ری را مسجل کرده ولی در لیگ قهرمانان به رم در یک چهارم نهایی باخت و حذف شد. بارسا سوپرکاپ اسپانیا را نیز به رئال باخت.

رئال سوپرکاپ اسپانیا، اروپا و نیز جام جهانی باشگاه ها را در این فصل کسب کرده و در لیگ قهرمانان نیز به فینال رسیده است. در لالیگا و کوپا دل ری اما این تیم شانس قهرمانی را از دست داده است.

 

2- بارسا تا به اینجا 34 بازی در لالیگا انجام داده، 26 بار پیروز شده، 8 بار مساوی کرده و شکستی را تجربه نکرده است. 83 گل زده و 19 گل دریافت کرده است. در سوی مقابل رئال در 34 بازی گذشته، 21 برد، 8 تساوی و 5 شکست را تجربه کرده است. 82 گل زده و 37 گل دریافت کرده است و 15 امتیاز با بارسا فاصله دارد.

3- والورده در مقابل زیدان یک بار پیروز شده که به بازی رفت رئال و بارسا در برنابئو بر می گردد(0-3). زیدان نیز در مقابل والورده سه برد را تجربه کرده است که هر سه مربوط به زمانی است که والورده هدایت بیلبائو را بر عهده داشت.

والورده با بیلبائو 18 بار برابر رئال قرار گرفته و 5 برد، 1 تساوی و 12 شکست، حاصل این مصاف ها بوده است. 22 گل زده و 40 گل خورده برای بیلبائو.

او با بارسلونا نیز یک برد برابر رئال کسب کرده است(0-3).

زیدان در لالیگا 4 بار برابر بارسا قرار گرفته، 1 بار پیروز شده، یک بار مساوی کرده و دو بار باخته است. 5 گل زده و 8 گل خورده برای تیم تحت هدایت زیدان.

 

5- مسی در لالیگا 2783 دقیقه حضور داشته، 32 گل زده، 12 پاس گل داده، 82 موقعیت ایجاد کرده، 187 بار شوتزنی کرده که 82 تایش درون چارچوب بوده است. 14 ضربه او هم به تیر برخورد کرده است. در ال کلاسیکو او 25 گل به ثمر رسانده است.

رونالدو در این فصل 2185 دقیقه در لالیگا بازی کرده، 24 گل زده، 5 پاس گل داده، 38 موقعیت ایجاد کرده، 166 بار شوتزنی کرده که 72 تایش داخل چارچوب بوده است. 8 ضربه رونالدو هم به تیر برخورد کرده است. رونالدو در ال کلاسیکوها 17 گل زده است.

6- مثلث MDS بارسا متشکل از مسی، سوارز و دمبله، در کل این فصل 74 بار گلزنی کرده که 56 تایش در لالیگا بوده است.

مثلث بی بی سی رئال متشکل از بیل، بنزما و رونالدو نیز 68 بار گلزنی کرده که 41 تایش در لالیگا بوده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟