38 کودک یمنی در اثر حملات سعودی در یمن کشته و زخمی شده است

  • انتشار: ۲۴ اسد ۱۳۹۵
  • سرویس: بین المللتیتر 2
  • شناسه مطلب: 14903

سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرده است که در حمله هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به مکتبی در شمال یمن ۱۰ کودک کشته و ۲۸ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان می‌گویند جایی که هدف حمله قرار گرفته، اردوگاه آموزش کودکان توسط نظامیان حوثی بوده است نه مکتب.

حمله روز شنبه در یکی از روستاهای اطراف حیدان، در استان صعده اتفاق افتاد، زمانی که کودکان برای شرکت در یک کلاس مذهبی در تعطیلات تابستان جمع شده بودند.

به گفته مالک شهیر، سخنگوی سازمان پزشکان بدون مرز سن کشته‌ها و مجروحان بین ۸ تا ۱۵ سال است.

عکس‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی اجساد کودکان را با لباس‌های خونین نشان می‌دهد که ردیف کنار هم گذاشته شده‌اند.

اوایل ژوئن، امسال، سازمان ملل متحد اعلام کرد ۶۰ درصد از کودکانی که در سال گذشته کشته و زخمی شده‌اند قربانی حملات ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان بوده‌اند. شمار کودکان کشته شده یمنی در یک سال گذشته به بیش از ۵۲۰ و تعداد مجروحان به بیش از ۶۵۰ می‌رسد.

بان‌کی مون، دبیرکل سازمان ملل با انتقاد شدید از ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان در یمن، آن را به کشتن کودکان متهم کرد و گفت این ائتلاف در لیست سیاه نیروهایی قرار می‌گیرد که حقوق کودکان را در جریان جنگ نادیده می‌گیرند. اما پنج روز بعد با اعتراض عربستان، نام این ائتلاف “به طور موقت” از فهرست سیاه ناقضان حقوق کودک در جنگ خارج شد.

نیروهای حوثی، نیروهای دولتی یمن و شبه‌نظامیان حامی دولت در این کشور از ۵ سال پیش به فهرست سیاه ناقضان حقوق کودک در جنگ یمن اضافه شده بودند. القاعده یمن هم در این لیست قرار دارد.

نظرات(۱ دیدگاه)

نظر شما چیست؟