10 گروگان غیرنظامی ربوده شده در غزنی آزاد شدند

  • انتشار: ۲۴ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 8201
طالبان

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از بی بی سی، مقامات محلی در ولایت غزنی در جنوب افغانستان تایید کردند که ده مسافر غیرنظامی که روز چهارشنبه گذشته در دشت قره‌باغ، ولسوالی قره‌باغ گروگان گرفته شده بودند، عصر امروز رها شده‌اند.

ظفر شریف، ولسوال جاغوری به بی‌بی‌سی گفت که این افراد عصر امروز، شنبه ۲۴ اسد به ولسوالی جاغوری رسیدند.

او درباره نحوه آزادی این افراد و اینکه آیا معامله‌ای با ربایندگان انجام شده اظهار بی‌اطلاعی کرده و گفت که جزئیات آن بعدا اعلام خواهد شد.

علی احمد، یکی از افرادی که با ۵ نفر از نزدیکانش در مدت سه روز گذشته در گروگان بوده‌اند، به بی‌بی‌سی گفت: «ما در دشت قره‌باغ در حرکت بودیم که حوالی ساعت یک بعد از ظهر روز چهارشنبه توسط افراد مسلح موتور سوار خودرو ما متوقف شد.»

او گفت که افراد مسلح آنان را به مناطق نامعلوم منتقل کردند و بعدا مطلع شدند که در روستایی از ولایت زابل نگهداری می‌شوند.

این گروگان آزاد شده گفت که آنان به مدت سه شب در این منطقه نگهداری شدند و افرادی که آنها را گروگان گرفته بودند، خواستار رهایی رمه‌های گوسفند خود بودند.

او گفت که در این مدت از سوی ربایندگان مورد آزار و اذیت قرار نگرفته‌اند.

روز چهارشنبه، ٢١ اسد (مرداد) مقامات محلی در ولایت غزنی در جنوب افغانستان اعلام کردند که افراد مسلح ۱۲ مسافر غیر نظامی را در دشت قرباغ، ولسوالی قرباغ به گروگان گرفته‌اند. براساس گزارش دو نفر آنان که شامل یک زن و یک مرد بودند، بعدا رها شدند.

چند روز قبل نیز مقامات محلی ولایت غزنی تایید کردند که چهار فرد غیر نظامی که سه روز قبل توسط افراد مسلح گروگان گرفته شده بودند، به دست گروگانگیرها کشته شده‌اند.

حدود سه ماه قبل نیز چهار غیر نظامی شامل دو زن، یک کودک و یک راننده در ولسوالی گیلان ولایت غزنی ربوده شدند که تاکنون از سر نوشت این افراد اطلاعی در دست نیست.

مالستان، جاغوری و ناور مناطقی هستند که افراد گروه طالبان در آن حضور ندارند اما جاده‌های منتهی به این ولسوالی‌ها ناامن است. مسافران این ولسوالی‌ها باید از مناطق ناامن و تحت کنترل گروه طالبان عبور کنند تا به شهر غزنی مرکز این ولایت برسند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟