۲ مدرسه مرتبط با اتباع خارجی در ولایت اصفهان ایران ساخته می شود

  • انتشار: ۲۸ جوزا ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 142997

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان از افتتاح مدارس تازه تاسیس برای اتباع در والسوالی های برخوار و فلاورجان در تابستان پیش رو خبر داد.
مهدی نادری روز یکشنبه در بازدید از پروژه مشترک، ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه والسوالی برخوار افزود: بیشترین خدماتی که اتباع خارجی ساکن ولایت دریافت می‌کنند مربوط به افغانستانی‌هاست.

نادری یادآور شد: از نظر میزان تعداد اقامت و اشتغال، اتباع افغانستان و بعد از آن اتباع کشورهای عربی، بیشترین حضور را در ولایت اصفهان دارند.

وی یادآور شد: بعد از اتفاقات سال ۱۴۰۰ در افغانستان، شاهد حضور تعداد زیادی از اتباع این کشور در ایران و به‌دنبال آن در ولایت اصفهان بودیم که با توجه به سیاست نظام، دانش‌آموزان افغانستانی در فضاهای آموزشی کشورمان در کنار دانش‌آموزان ایرانی مشغول تحصیل شدند.

وی گفت: ارائه خدمات آموزشی به اتباع خارجی در سال‌های اخیر گسترش داشته است در هفت ماه گذشته ۲ باب مدرسه جدید علاوه بر پنج مدرسه مرتبط با اتباع در ولایت کلنگ زنی و روند احداث آن‌ها در حال تکمیل است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان تاکید کرد: تابستان امسال شاهد افتتاح مدارس تازه تاسیس در والسوالی های برخوار و فلاورجان خواهیم بود.

وی تاکید کرد: با پیگیری‌های مستمر اداره کل اتباع ولایت اصفهان تاکنون ۱۴۳ میلیارد و هشتصد میلیون ریال جهت ساخت و تکمیل مدرسه ۱۲ کلاسه والسوالی برخوار از محل اعتبارات کمیساریای عالی در امور پناهندگان سازمان ملل پرداخت شده است.

اتباع ۲۴ کشور خارجی در اصفهان اقامت دارند که بیشتر آنها افغانستانی‌های مقیم ولایت هستند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟