یک مقام سابق کی‌یف: شمار کشته شده‌گان نظامی اوکراین در جنگ با روسیه از ۵۰۰ هزار تن گذشت

  • انتشار: ۱۹ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 167730

یوری لوتسنکو، دادستان کل سابق اوکراین گفته که شمار کشته شده‌گان نیروهای این کشور در جنگ با روسیه از مرز ۵۰۰ هزار تن گذشته است.

راشاتودی روز دوشنبه، ۸ جنوری، به نقل از لوتسنکو گزارش داده است که ماه‌هانه دست‌کم ۳۰ هزار کشته به این آمار افزوده می‌شود.

براساس ادعای این مقام سابق اوکراین، ولادیمیر زلنسکی، رییس جمهور این کشور به‌منظور جلوگیری از بی‌میلی شهروندان این کشور برای پیوستن به ارتش، از اعلام آمار واقعی جنگ خودداری می‌کند.

وی تصریح کرده است: «اگر اوکراینی‌ها آمار واقعی تلفات جنگ را بدانند، واقعاً متوجه می‌شوند که ارتش اوکراین با کمبود نیروی انسانی مواجه است و سپس همه بحث‌ها درباره بسیج نیروهای جدید حل‌و‌فصل خواهد شد.»

لوتسنکو خاطرنشان کرده است که در شرایط کنونی جز تشویق جوانان اوکراینی برای دفاع از وطن راه دیگری وجود ندارد.

وی همچنان تاکید کرده است که فرزندان مقام‌هاو نخبه‌گان اوکراین نیز به خط مقدم جنگ اعزام شوند و نباید ارتش این کشور تنها از کارگران و دهقانان تشکیل شود.

این در حالی است که چندی پیش ارتش اوکراین از زلنسکی خواست تا برای جبران تلفات نظامیان این کشور، ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار نیروی جدید استخدام کند.

با گذشت نزدیک به دو سال از حمله روسیه به اوکراین، مقام‌های در کی‌یف آمار رسمی در مورد تلفات نیروهای این کشور منتشر نکرده‌اند.

مسکو ادعا می‌کند که در جریان ضد حمله ارتش اوکراین علیه نظامیان روسیه، حدود ۱۶۰ هزار تن از نیروهای اوکراینی کشته شده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟