گفت‌وگوی هماهنگ‌کننده‌ی ویژه سازمان ملل و نخست‌وزیر قطر در مورد تحولات افغانستان

  • انتشار: ۲۳ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 156738

وزارت امور خارجه‌ی قطر اعلام کرده که محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه‌ی آن کشور با فریدون سینیرلی اوغلو، هماهنگ‌کننده‌ی ویژه سازمان ملل متحد در امور افغانستان دیدار کرده است.

در اعلامیه‌ای که وزارت خارجه‌ی قطر امروز (یک‌شنبه، ۲۳ میزان) منتشر کرده، آمده است که در این دیدار «در مورد همکاری‌های قطر و سازمان ملل متحد و آخرین تحولات افغانستان» بحث و تبادل نظر شده است.

بر اساس این اعلامیه، نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه‌ی قطر در این دیدار بر حمایت آن کشور از مردم افغانستان در راستای رسیدن به توسعه و رفاه و تلاش‌های سازمان ملل متحد به‌منظور استقرار امنیت و ثبات در کشور تأکید کرده است.

وزارت خارجه‌ی قطر نوشته است که در این دیدار آقای سینیرلی اوغلو از تلاش‌های قطر برای حمایت از تلاش‌های بین‌المللی جهت دست‌یابی به صلح پایدار در افغانستان استقبال کرده است.

قطر در سال‌های اخیر نقش عمده در تحولات افغانستان داشته است و پس از تسلط طالبان بر کشور نیز نشست‌هایی در مورد وضعیت جاری کشور در شهر دوحه، پایتخت آن کشور برگزار شده است.

محمد بن عبدالرحمان آل ثانی در اوایل سال جاری به شهر قندهار در جنوب کشور سفر کرد و با هبت‌الله آخوندزاده، رهبر طالبان دیدار و گفت‌وگو کرد.

او در اوایل ماه جاری میلادی در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفت که با رهبر طالبان در مورد آموزش و کار زنان صحبت کرده است و به او گفته است که «اگر می‌خواهید بخشی از جامعه‌ی بین‌المللی باشید، باید همانند قطر یک کشور مدرن اسلامی شوید».

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟