مسافران گروگان گرفته شده کندز توسط چه کسانی کشته شده است؟

  • انتشار: ۸ سرطان ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعیتیتر 2
  • شناسه مطلب: 14089

گزارش های می رساند که مسافرانی که از مسیر کابل – کندز در نزد طالبان گروگان بود کشته شده است اما برخی مقامات در شمال کشور از کشته شدن این افراد به منظور انتقام گیری به دست طالبان خبر می دهند، طالبان این گفته ها را رد می کند و می گوید؛ گروگان ها توسط حمله هوایی نیروهای خارجی کشته شده است.

مقامات امریکا می‌گویند گزارش های متناقضی را بررسی می ‌کنند که بدنبال حملۀ هوایی روز شنبه نیروهای امریکایی در کندز از کشته شدن یک قوماندان طالبان و چند زندانی نزد آنها خبر می‌دهند.

خبرگزاری رویترز وقوع این حمله را از قول یک مقام وزارت دفاع امریکا در واشنگتن تائید کرده است.

این مقام امریکا که نخواسته نامش فاش شود گفته است که گزارش های را که از کشته شدن غیر نظامیان در این حمله خبر می‌دهند بررسی می‌کنند.

جزئیات این واقعه که در نزدیکی شهر کندز رخ داده هنوز روشن نیست.

شیر عزیز کاموال، یک مقام ارشد پولیس در شمال کشور گفته است که یک قوماندان مهم طالبان بنام جنت گل که در چندین حادثۀ اختطاف دست داشت با پنج شبه نظامی دیگر هنگامیکه موتر آنها در ولسوالی چهاردره مورد هدف در یک حملۀ هوایی قرار گرفت کشته شدند.

آقای کاموال گفته است که طالبان برای انتقام از این حمله شش غیر نظامی که نزد آنها محبوس بودند را توسط بم ها انفجار داده کشتند.

ولی ذبیح الله مجاهد که خود را سخنگوی طالبان معرفی می‌کند تائید کرده است که ملا جنت گل با چهار همقطار خود در بمباردمان کشته شده است اما شش سرباز افغان هم که نزد آنها محبوس بودند در این بمباردمان کشته شده اند.

نظرات(۱ دیدگاه)

نظر شما چیست؟