چهار کودک و یک مرد در حوادث ترافیکی در پنجشیر و فاریاب جان باختند

  • انتشار: ۲۶ ثور ۱۴۰۳
  • سرویس: امنیت و حوادث
  • شناسه مطلب: 180743

مسئولان طالبان و منابع محلی در ولایت‌های پنجشیر و فاریاب می‌گویند که بر اثر وقوع سه حادثه‌ی ترافیکی جداگانه در این دو ولایت‌، چهار کودک و یک مرد جان باخته‌اند و یک نفر دیگر زخمی شده‌ است.

فرماندهی امنیه‌ی طالبان در پنجشیر گفته است که روز (سه‌شنبه، ۲۵ ثور) بر اثر وقوع یک حادثه‌‌ی ترافیکی در مرکز این ولایت، یک کودک جان باخته و یک نفر دیگر زخمی شده است.

این فرماندهی گفته است که در این حادثه یک موتر نوع کرولا واژگون شده است. این موتر با نُه سرنشین از ولسوالی حصه‌ی اول پنجشیر به سمت کابل در حرکت بوده که در مرکز این ولایت دچار حادثه شده است.

فرماندهی امنیه‌ی طالبان در پنجشیر علت وقوع این حادثه را توضیح نداده است.

از سوی دیگر، منابع محلی در فاریاب گفته‌اند در دو حادثه‌‌ی جداگانه در ولسوالی‌های المار و «چهل‌گزی»‌ این ولایت، یک مرد و سه کودک دختر جان باخته‌اند.

به گفته‌ی منابع، در اولین حادثه امروز در روستای «کبوترخان» ولسوالی المار این ولایت، یک یک مرد جان باخته است.

منابع گفته‌اند که این مرد باشنده‌ی اصلی ولسوالی غورماچ ولایت بادغیس بود و جهت تداوی به ولسوالی المار فاریاب آمده بود و هنگام بازگشت به خانه، موتور سایکل‌ او از جاده منحرف و واژگون شده و جان باخته است.

منابع گفته‌اند که دومین حادثه (دوشنبه، ۲۴ ثور) در روستای «بابکرزی» ولسوالی «چهل‌گزی» فاریاب رخ داده و در آن سه کودک دختر جان باخته‌اند.

به‌گفته‌ی منابع، این حادثه براثر انحراف یک موتر نوع مازدا از جاده رخ داده است و دونفر از کودکان جان باخته ۱۲ ساله هستند و یک نفر دیگر آنان ۱۵ ساله است.

علت وقوع این حادثه هنوز روشن نیست.

مسئولان محلی طالبان در فاریاب تا اکنون در مورد این حوادث اظهارنظر نکرده‌اند.

حوادث ترافیکی در کشور سالانه جان صدها نفر را می‌گیرد و صدها زخمی و معلول برجای می‌گذارد.

علت وقوع اکثر این حوادث بی‌احتیاطی رانندگان، خرابی جاده‌ها و نبود علایم ترافیکی گفته می‌شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟