پوتین: غزه در وضعیت فاجعه انسانی است

  • انتشار: ۴ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 158018

رئیس جمهور روسیه شامگاه چهارشنبه با تکرار موضع مسکو درباره راهکار دو دولتی برای مسئله فلسطین، درباره پیامدهای خطرناک گسترش بیشتر این مناقشه برای منطقه غرب آسیا و تمام جهان هشدار داد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور فدراسیون روسیه شامگاه چهارشنبه وضعیت نوار غزه در پی حملات جنایتکارانه مداوم رژیم موقت صهیونیستی را «فاجعه انسانی» توصیف کرد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، پوتین طی نشستی در مسکو با نمایندگان مذاهب مختلف گفت: «مردم بی‌گناه نباید تاوان جرائم دیگری را بپردازند».

رئیس جمهور روسیه ضمن مخالفت با رویکرد تل‌آویو مبنی بر تنبیه جمعی، توضیح داد: «در این مورد، سالمندان، زنان، کودکان و کل خانواده‌ها کشته می‌شوند».

طبق این گزارش، پوتین موضع روسیه در مورد راهکار دو دولتی برای مسئله فلسطین را تکرار و تصریح کرد: «این کلید حل‌وفصل پایدار و اساسی مناقشه و رسیدن به صلح در خاورمیانه است. مأموریت اصلی، متوقف‌کردن خونریزی و خشونت است».

وی با هشدار درباره پیامدهای خطرناکی که گسترش بیشتر بحران فلسطین برای منطقه غرب آسیا و تمام جهان دارد، تلاش برخی نیروها برای بازی با احساسات مذهبی و ملی برای ایجاد بی‌ثباتی و هرج و مرج به خاطر منافع شخصی را محکوم کرد.

به نوشته آناتولی، رئیس جمهور روسیه در این‌باره گفت: «مسلمانان را علیه یهودیان تحریک می‌کنند. شیعیان را علیه سنی‌ها و ارتدوکس‌ها را علیه کاتولیک‌هاد. در اروپا، چشم خود را بر کفرگویی و اهانت به آنچه برای مسلمانان مقدس است، می‌بندند. در تعدادی از کشورها، از جنایتکاران نازی آشکارا در سطح رسمی تجلیل می‌کنند».

بعد از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط جنبش مقاومت حماس علیه رژیم تروریست صهیونیستی در تاریخ هفتم اکتبر که منجر به هلاکت حداقل ۱۵۰۰ صهیونیست و زخمی شدن نزدیک به ۵۰۰۰ نفر از آنها شد، کابینه رژیم اشغالگر قدس دستور آغاز حملات گسترده به نوار غزه را صادر کرد.

طبق آمارهای وزارت بهداشت فلسطین، تعداد قربانیان تجاوزات همه‌جانبه رژیم صهیونیستی به مردم در نوار غزه و کرانه باختری بیش از ۶۵۰۰ هزار شهید و بیش از ۱۷ هزار مجروح رسیده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟