پوتین سرکوب روسیه را «غیرممکن» خواند

  • انتشار: ۲۶ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 157150

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در یک مصاحبه تلویزیونی تاکید کرد که سرکوب روسیه غیرممکن است.

به نقل از رسانه های روسیه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور به تازگی در پخش شبکه تلویزیونی «روسیه ۲۴» اعلام کرد که اگر از تاریخ درس گرفته باشیم، آنوقت دیگر هیچ تلاشی برای سرکوب وجود نخواهد داشت.

وی در واکنش به اظهارات جو بایدن همتای آمریکایی خود در خصوص میل او به سرکوب وی اظهار کرد: «ما در روسیه یک ضرب المثل معروف داریم : یک قرن زندگی کن، یک قرن یاد بگیر. این تنها به رئیس جمهور بایدن مربوط نمی شود، بلکه در مجموع به نخبگان سیاسی ایالات متحده آمریکا مربوط می شود. می بایست یاد گرفت که به دیگران احترام گذاشت و آنوقت احتیاج به سرکوب هیچکسی نخواهد بود. تلاش برای اینکه همواره یک نفر را به هر بهانه ای و یا بدون دلیل سرکوب کرد، مسبب مشکلات می شود.»

رئیس جمهور روسیه افزود که اشتیاق رئیس جمهور ایالات متحده به سرکوب رهبر روسیه مربوط نیست، بلکه موضع منافع کشور می باشد و سرکوب منافع روسیه غیر ممکن است.

ولادیمیر پوتین تاکید کرد: من فکر می کنم که مسئله من نیستم. مسئله در منافع کشور است. و سرکوب منافع روسیه غیر ممکن است.

رهبر روسیه همچنین در توصیف همتای آمریکایی خود وی را یکی از کشته کار ترین سیاستمداران کنونی جهان نامید و خاطرنشان کرد که اگر آنها کار دیگری جز ساختن روابط خود با روسیه ندارند، این بد نیست.

رئیس جمهور فدراسیون روسیه تصریح کرد: من معتقدم که بایدن بدون شک در مجموع یکی از کار کشته ترین سیاستمداران در جهان می باشد، از لحاظ قرار داشتن در به قول معروف بالاترین سطوح قدرت. وی مدتهاست که در سیاست می باشد. البته که فرد باتجربه ای است و می داند که چه اهدافی را پیش روی خودش قرار دهد و چطور به آنها دست پیدا کند. اگر آنها بغیر از ساختن روابط با روسیه مسئله دیگری ندارند، این در مفهوم مشخص بد نیست.

ولادیمیر پوتین که امروز در پکن با ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان دیدار کرده بود، در خصوص وی نیز تاکید کرد که او بلد است که برای منافع کشورش بجنگد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟