٢٢ کشته و ۶٠ زخمی در پی تیراندازی گسترده در آمریکا

  • انتشار: ۴ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 158034

تیراندازی گسترده در شهر لویستون آمریکا ۲۲ کشته برجای گذاشت.

به نقل از ایسنا؛ شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان به نقل از چندین منبع گزارش داد که تیراندازی گسترده در شهر لویستون از ایالت مین آمریکا در شامگاه چهارشنبه دست‌کم ۲۲ کشته و ۵۰ تا ۶۰ مجروح بر جای گذاشته است.

پلیس ایالات مین و کلانتر یکی از کانتی‌های این ایالت پیش از این بدون اشاره به جزییات گزارش داده بودند که رخداد تیراندازی همچنان ادامه دارد.
دفتر کلانتر کانتی آدروسکوگین دو عکس از مظنون این حادثه در شبکه اجتماعی فیسبوک منتشر کرد و گفت که او متواری شده است.

کلانتر این کانتی همچنین از عموم مردم خواست که در شناسایی این مظنون با استفاده از تصاویر او به پلیس یاری برسانند. این تصاویر مردی را با ریش، پیراهن آستین بلند و شلوار جین نشان می‌دهد که تفنگی را در حالت شلیک در دست گرفته است.
مرکز درمانی مرکزی مین در لویستون با انتشار بیانیه‌ای از این رخداد به عنوان «تیراندازی گسترده» نام برد که «انبوهی کشته» بر جای گذاشته است و گفت که با بیمارستان‌های منطقه در حال همکاری است تا مجروحان را پذیرش کنند.

شبکه خبری ای‌بی‌سی هم گزارش کرد که تیراندازی در یک باشگاه بولینگ و پس از آن در یک بار محلی و فروشگاه والمارت رخ داده است. بازرسان هنوز در حال بررسی صحنه‌های جنایت و جمع‌آوری مستندات هستند.

یک مقام آمریکایی گفته است که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در جریان ماوقع قرار گرفته و گزارش‌ها دراین‌باره را مرتب دریافت می‌کند.

لویستون بخشی از کانتی آندروسکوگین و در حدود ۳۵ مایلی (۵۶ کیلومتر) شمال پورتلند، بزرگ‌ترین شهر ایالت مین، واقع است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟