ویرانی هزار و یک مسجد و کلیسا در غزه در بمباران‌های صهیونیست‌ها

  • انتشار: ۱ دلو ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 169590

وزارت اوقاف فلسطین در غزه خبر داد اشغالگران از روز ۷ اکتبر تاکنون طی بمباران‌های گسترده هزار مسجد و یک کلیسا را در نوار غزه ویران کرده‌اند.

وزارت اوقاف فلسطین در نوار غزه روز یکشنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی بمباران‌های گسترده از روز هفتم اکتبر تا کنون، هزار مسجد از ۱۲۰۰ مسجدی که در غزه وجود دارد ویران کرده‌ است.

وزارت اوقاف فلسطین همچنین خبر داد که رژیم صهیونیستی در بمباران‌های خود، کلیسای ارتدوکس و تعدادی از دفترهای وابسته به آن را در غزه ویران کرده است.

از سوی دیگر «اشرف القدره» سخنگوی وزارت صحت غزه، ظهر امروز (یکشنبه)، در بیانیه‌ای از افزایش شمار شهدای فلسطینی خبر داد.

وزارت صحت غزه اعلام کرد شمار شهدای فلسطینی از تاریخ هفتم اکتبر (پانزدهم میزان) تاکنون به ۲۵ هزار و ۱۰۵ نفر افزایش یافته و تعداد مجروحان به ۶۲ هزار و ۶۸۱ نفر رسیده است.

در بیانیه وزارت صحت غزه اشاره شده است که نیروهای ارتش رژیم اسرائیل طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ کشتار جمعی در غزه انجام داده‌اند که به دنبال آن ۱۷۸ فلسطینی شهید و ۲۹۳ نفر دیگر مجروح شده‌اند.

القدره همچنین خبر داد که تعداد زیادی از شهدا همچنان در زیر آوارها و در خیابان‌ها هستند که نیروهای امدادی در شرایط جنگی امکان انتقال آن‌ها به مراکز درمانی را ندارند.

ارتش اسرائیل از هفتم ماه اکتبر حملات ویرانگری را علیه نوار غزه آغاز کرده که منجر به ویرانی بسیاری از زیرساخت‌های این منطقه بخصوص زیرساخت‌های بهداشتی غزه شده است.

اکثر مردم غزه به دنبال ویرانی خانه‌هایشان در این حملات آواره شده‌اند و در بیمارستان‌ها، مدارس و چادرها سکونت دارند.

سخنگوی وزارت صحت غزه اخیرا در جریان نشستی مطبوعاتی اعلام کرد ۷۰ درصد شهدای فلسطینی زن و کودک هستند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟