وزیر داخله پاکستان: تمام پناه‌جویان افغانستانی بدون مدرک در دو مرحله اخراج خواهند شد

  • انتشار: ۸ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 158415

هم‌زمان با نزدیک شدن پایان مهلت دولت پاکستان مبنی بر اخراج اجباری پناه‌جویان به‌ویژه افغانستانی ها از این کشور، سرفراز بوگتی، وزیر داخله موقت این کشور، می‌گوید که همه پناه‌جویان فاقد اسناد معتبر در دو مرحله از این کشور اخراج می‌شوند.

جیونیوز، یک‌شنبه‌شب، ۷ عقرب، به نقل از سرفراز بوگتی گزارش داده است که در مرحله نخست پناه‌جویانی که فاقد مدرک اقامت و سفر هستند، اخراج می‌شوند.

به‌رغم نشر گزارش‌ها از آزارواذیت پناه‌جویان افغانستانی از سوی پولیس پاکستان، اما بوگتی گفته است که با آنان برخورد مناسب صورت می‌گیرد.

وی افزوده است: «از سوی مقام‌ها به مسوولان دستور داده شده تا با نهایت احترام با زنان، کودکان و بزرگ‌سالان برخورد کنند.»

بوگتی تصریح کرده است که در مرحله دوم پناه‌جویانی که دارای کارت هویت دولت پاکستان (POR)، و ثبت کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهنده‌گان هستند، اخراج خواهند شد.

این مقام پاکستانی همچنان گفته است که در روزهای پنج‌شنبه و جمعه، ۵ و ۶ عقرب، بین ۱۵ تا ۲۰ هزار پناه‌جوی افغانستانی به‌گونه داوطبانه این کشور را ترک کرده‌اند.

بوگتی خاطرنشان کرده است: «تمام مسوولان ایالتی بخشی از عملیات اخراج خواهند بود، کمیته‌های در سطح ولسوالی‌ها به‌هدف شناسایی پناه‌جویان غیرقانونی تشکیل شده است.»

وی شمار مجموعی پناه‌جویان به‌شمول افغانستانی هادر این کشور را سه میلیون تن اعلام کرد.

این در حالی است که با نزدیک شدن مهلت دولت پاکستان مبنی بر اخراج پناه‌جویان از این کشور، عفو بین‌الملل گفته که اخراج پناه‌جویان افغانستانی از این کشور نقض حقوق بشر آن‌ها است.

براساس اطلاعات این نهاد، بیش از ۱.۴ میلیون پناه‌جوی افغانستانی بدون مدرک در خطر اخراج قریب‌الوقوع از پاکستان هستند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟