وزارت صحت غزه: رژیم اشغالگر در حال نسل‌کشی مردم است

  • انتشار: ۲۸ حمل ۱۴۰۳
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 177804

سخنگوی وزارت صحت فلسطین در غزه با اشاره به کشف گور دسته‌جمعی در شفاخانه الشفا گفت که رژیم صهیونیستی در حال نسل‌کشی مردم غزه است.

به گزارش الجزیره، اشرف القدره سخنگوی وزارت صحت فلسطین در غزه، گفت: کشف گور دسته‌ جمعی در شفاخانه الشفا شاهدی بر جنگ نسل کشی است.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با گورهای دسته جمعی به دنبال فرار از پاسخگویی بین المللی است، افزود: جامعه جهانی نباید رژیم اشغالگر را از مجازات مصون نگه دارد.

این اظهارات پس از آن بیان شده است که پیکرهای ۹ فلسطینی که توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی در محوطه شفاخانه الشفا به شهادت رسیده بودند، روز دوشنبه از زیر آوار خارج شده است.

«اسماعیل الثوابته» مدیر دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه در این باره اعلام کرد که رژیم اشغالگر، ۴۰۰ فلسطینی را در مجتمع شفاخانه الشفا به شهادت رساند که امروز توانستیم پیکرهای چند تن از آنان را از زیر آوار خارج کنیم.

الثوابته افزود: در میان پیکرهای کشف شده، پیکر شماری از بیماران بستری شده در شفاخانه الشفا به چشم می‌خورد که از زیر آوار در محوطه این شفاخانه خارج شده است.

مدیر دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه تاکید کرد: همراه برخی از پیکرها، لوازم صحی مورد استفاده بیماران نیز کشف شده است.

رسانه‌های فلسطینی سه‌شنبه گذشته گزارش دادند که تیم‌های صحی پس از پایان جنایات ارتش رژیم صهیونیستی در شفاخانه الشفا در شهر غزه، ۳۸۱ جسد در اطراف این شفاخانه کشف کردند.

این رسانه‌ها همچنین اعلام کردند که تیم‌های امدادی ۳۰ جسد تجزیه شده را نیز در مناطق مختلف خان‌ یونس در جنوب نوار غزه کشف کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی، روز دوشنبه (۱۳ حمل) از داخل شفاخانه الشفا و مناطق اطراف آن عقب نشینی کرد.

نظامیان این رژیم طی ۲ هفته اشغال این شفاخانه، ویرانی بسیار گسترده و فاجعه انسانی هولناکی برجای گذاشتند. آنها همچنین بخش گسترده‌ای از ساختمان‌های شفاخانه و منازل اطراف آن را به آتش کشیدند.

پس از گذشت بیش از ۶ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به غزه، این رژیم روز به روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۶ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وا دارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه از دست داده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟