واکنش ژاپن به آزمایش موشکی کوریای شمالی: توانمندی‌های دفاعی‌مان را افزایش می‌دهیم

  • انتشار: ۲۷ میزان ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 122793

«فومیو کیشیدا» نخست‌وزیر ژاپن ضمن محکوم کردن آزمایش موشکی کوریای شمالی اعلام کرد که ژاپن توانمندی‌های دفاعی برای حفاظت از مردم حریم آبی و هوایی این کشور را تقویت خواهد کرد.

فومیو کیشیدا که به تازگی نخست‌وزیری ژاپن شده است، آزمایش جدید کوریای شمالی و شلیک موشک بالستیک به دریای ژاپن را محکوم کرد.

فومیو کیشیدا نخست‌وزیر ژاپن ضمن محکوم کردن آزمایش موشکی کوریای شمالی اعلام کرد که ژاپن توانمندی‌های دفاعی برای حفاظت از مردم، حریم آبی و هوایی این کشور را تقویت خواهد کرد.

امروز سه شنبه رسانه‌های کوریای جنوبی به نقل از مقام‌های این کشور، از شلیک پرتابه ناشناس از کوریای شمالی خبر دادند.

ساعاتی بعد از انتشار خبر اولیه شلیک موشکی کوریای شمالی، ارتش کوریای جنوبی اعلام کرد که پیونگ یانگ از زیردریایی مستقر در شرق کوریای شمالی یک موشک بالستیک به دریای ژاپن شلیک کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نخست‌وزیر ژاپن اعلام کرد: «ما پرتاب موشک کوریای شمالی را به شدت محکوم می‌کنیم. این (شلیک) مفاد قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را نقض می‌کند. برای ایمنی شهروندانمان، من به نهادهای مسئول دستور دادم تا اطلاعات را از طریق نظارت و جمع آوری اطلاعات تجزیه و تحلیل کرده و در مورد این موضوع از نزدیک با جامعه بین‌المللی از جمله ایالات متحده تعامل داشته باشند».

فومیو کیشیدا که در جمع خبرنگاران در توکیو سخن می‌گفت، اعلام کرد دولت ژاپن «قصد دارد به طور قابل توجهی قابلیت‌های دفاعی این کشور را برای حفاظت از قلمرو، آب‌ها، ساکنان و حریم هوایی ژاپن افزایش دهد».

اظهارنظر نخست‌وزیر ژاپن در شرایطی مطرح شده که به‌دنبال شلیک موشکی کوریای شمالی فومیو کیشیدا سفر خود به ایالت‌های شمالی ژاپن را نیمه‌کاره رها کرد و برای شرکت در نشست اضطراری شورای امنیت ملی به توکیو بازگشت.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟