واجبی چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

  • انتشار: ۲۹ ثور ۱۴۰۳
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 181268

وقتی تصمیم می‌گیرم درباره «واجبی چیست» مطلبی بنویسم به ناچار یاد داستانی می‌افتم که در دوران نوجوانی برایم اتفاق افتاد: آن زمان یک تلویزیون سیاه و سفید مدل «فیلیپس» داشتیم که آنتن آن روی پشت بام خانه صد و پنجاه متری به گونه‌ای نصب شده بود که با وزش هر بادی به سوی حیاط همسایه کج می‌شد و در این مواقع معمولا از من خواسته می‌شد با فریاد کلمه‌ی «یاالله، یاالله» به پشت بام بروم و آنتن را سر جای مناسب قرار دهم. چند روز بود که از من خواسته شده بود مثل همیشه این کار را انجام دهم.

سوار بر دوچرخه از کنار جاده اصلی کاشان-قم می‌گذشتم که نگاهم به یک تریلی افتاد که در کنار جاده واژگون شده بود، بار تریلی پودری سفید رنگ بود: با خوشحالی به محل نزدیک شدم و با  عجله یک پاکت بزرگ پلاستیکی پیدا کردم و مقدار قابل ملاحظه‌ای از این پودر را داخل پاکت ریختم و با خود به خانه آوردم، به سرعت یک تشت پلاستیکی برداشتم و راهی پشت بام شدم، پودر را با آب مخلوط کردم و با آن آنتن را به دیوار چسپاندم، اما در کمال تعجب دیدم که بعد از  دو دقیقه دوباره آنتن به سمت همیشگی کج شد، با خود گفتم: «چه کچ بی‌کیفیتی! حتی توان چسپاندن یک آنتن سبک به دیوار را نیز ندارد! گفت‌وگوی من با خودم را انگار برادر بزرگترم شنیده بود، به پشت بام آمد و با دیدن وضع موجود خنده بلندی کرد و گفت: «این که کچ نیست، این واجبی‌ست!» اینجا بود که در عمل متوجه شدم «واجبی چیست». از آن زمان به بعد هیچگاه فراموش نمی‌کنم که «واجبی چیست و چه خواصی دارد. واجبی نه تنها پودری سفید رنگ برای پاک کردن موهای زائد از بخش‌های شرمگاهی بدن مثل زیر بغل و ارگان‌های تناسلی می‌باشد که خواص طبی خوبی نیز دارد.

واجبی چیست؟

برای دانستن «واجبی چیست» قبل از هرچیز باید با ویژگی‌های ظاهری آن آشنا شد؛ واجبی یا نوره پودر سفید رنگی است که برای زدودن موهای زائد بدن مثل موهای زیر بغل و اطراف آلت تناسلی از آن استفاده می‌شود. تاریخچه استفاده از واجبی طبیعی به زمان حضرت سلیمان(ع) برمی‌گردد.

واجبی یا نوره به دو روش طبیعی و مصنوعی تولید می‌شود. در ترکیب واجبی که در بسته‌بندی‌های کوچک سفید رنگ در بازار به راحتی یافت می‌شود سه عنصر مهم آرسنیک، فسفر و گوگرد وجود دارد. نوره طبیعی یک ماده‌ی با ارزش می‌باشد که به دلیل داشتن این سه عنصر مهم نه تنها نقش پاک کننده‌ی موهای زائد بدن را دارد که دارای خواص درمانی خوبی نیز می‌باشد. واجبی مصنوعی چون عنصر آرسنیک از ترکیب آن حذف می‌شود، نه تنها خواص درمانی خود را از دست می‌دهد که به دلیل  اضافه شدن برخی مواد شیمیای مانند اسانس‌ها حتی می‌تواند برای بدن مضر هم باشد. واجبی مصنوعی تنها همان کاری را می‌کند که تیغ و ژیلت انجام می‌دهند.

واجبی چیست

امروز متأسفانه بسیاری از مردم به دلیل عدم اطلاع از خاصیت درمانی نوره، کمتر از این پودر سفید که به موبر «سلیمانی» یا موبر «امام رضایی» نیز مشهور است، استفاده می‌کنند و بیشتر ترجیج می‌دهند از تیغ و ژیلت برای زدودن موهای زائد بدن بهره گیرند.

فواید درمانی واجبی چیست؟

اینک و در ادامه مطلب مان در مورد «واجبی چیست» بهتر است با شکل ظاهری این پودر حیاتی و مهم آشنا شوید، عاری از لطف نخواهد بود نکاتی در مورد ویژگی‌های درمانی آن نیز به خاطر بسپارید. واجبی پودر سفید رنگ معجزه‌گری است که امروزه در بین مردم به نحوی غریب واقع شده‌است.

واجبی می‌تواند بیماری‌هایی چون سرطان، سودا، جنون، بیماری ام‌اس و بیماری‌های پوستی را درمان کند، لک و پیس، زگیل، رماتیسم، واریکوسل را از بین ببرد. واجبی در درمان نازایی و از بین بردن خال‌های گوشتی استفاده می‌شود، بلغم را کاهش می‌دهد و می‌تواند در درمان لاغری بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد.

واجبی مفید در درمان سرطان

حال که بحث به اینجا کشیده شده، به درمان سرطان توسط این پودر سفید رنگ با خاصیت می‌رسیم. واجبی با تخلیه سودا از نقاط مختلف بدن می‌تواند در درمان سرطان به ویژه سرطان خون مفید باشد. هنگام مالیدن واجبی به زیر بغل و نواحی خاص(نواحی شرمگاهی) آرسنیک موجود در واجبی توسط غدد لنفاوی موجود در کشاله ران و زیر بغل جذب می‌شود و از تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند.

واجبی و درمان بیماری‌های پوستی

استفاده از طبیعی سبب می‌شود برخی عناصر مهم موجود در این پودر شگفت‌انگیز توسط سلول‌های پوست جذب شود، با جذب این مواد مهم، بسیاری از بیماری‌های پوستی مانند غدد چرکین و خارش‌های ممتد به راحتی درمان می‌شوند.

واجبی، پودر ضد جنون

شاید فکرش را هم نمی‌کردید که نوشتن در مورد موضوع ساده‌ای چون «واجبی چیست» شما را با صفات تازه‌ای در مورد خواص درمانی این پودر سفید رنگ معجزه آسا آشنا کند. مطمئن هستم که پیش از این نمی‌دانستید استفاده مداوم از واجبی سبب می‌شود بدن بتواند به راحتی ماده‌ی خطرناکی به نام «سودا» را از بخش‌های مختلف خود دفع  کند، پریشانی و غم و استرس را از شما دور سازد و میل جنسی شما را تقویت کند. اینک که با خواص واجبی آشنا شده‌اید، فراموش نکنید به دیگران نیز بگویید که «واجبی چیست؟»

واجبی در احادیث و روایات

در ادامه مطلب اجازه دهید نکاهی به اهمیت استفاده از واجبی در احادیث بزرگان و پیشوایان دینی بیندازیم؛ در روایات و احادیث بزرگان دینی، بر اهمیت استفاده از واجبی بسیار تأکید شده‌است.

«مؤمن، هر پانزده روز یک بار از نوره استفاده بکند»، «بهترین درمان پیامبران نوره کشیدن است»، «استفاده از نوره بین زن و مرد علاقه ایجاد می‌کند» و « یک روز در میان از نوره استفاده کنید» تنها مثال‌هایی از احادیث بزرگان دین ما در مورد اهمیت استفاده از نوره می‌باشند.

طرز استفاده از واجبی

حال بهتر است با روش استفاده از این پودر مهم نیز آشنا شوید تا با داستانی مشابه با آنچه بنده تجربه کردم روبرو نشوید. در استفاده از واجبی به نکات زیر توجه داشته باشید:

از آب داغ برای تهیه واجبی استفاده کنید، موقع مالیدن واجبی روی بخش‌های مورد نظر در بدن، دقت کنید که آن عضو خشک باشد، وقتی واجبی را روی موهای زائد قرار می‌دهید، سعی کنید بدن تمیز و خشک باشد، هنگام استفاده از واجبی از یک دستکش استفاده کنید. نکته مهم دیگری که باید توجه داشته باشید، مدت زمان ماندن واجبی روی بدن است: معمولا ۶ دقیقه برای ماندن واجبی روی موهای زائد بدن کافی‌ست. بعد از شش دقیقه سعی کنید با دست موهای کنده شده را از بدن جدا کنید. توجه داشته باشید که بیش از شش دقیقه واجبی روی بدن شما نماند چراکه ماندن بیش از حد سبب آسیب به پوست بدن شما می‌شود(حالت سوختگی ایجاد می‌کند).

سخن پایانی

اینک مطمئن هستم که دیدگاه شما نسبت به واجبی عوض شده‌است و دفعه بعد که قصد زدودن موهای زائد بدن خود از نواحی خاص(بخش‌های شرمگاهی) و زیر بغل را داشتید، حتما سراغ واجبی می‌روید چون می‌دانید که این پودر سفید رنگ تنها پاک‌کاری نمی‌کند بلکه مانند یک دکتر بدون اینکه خودتان احساس کنید بسیاری از درد و غم‌ها را از بین می‌برد. در استفاده مکرر از این ماده سفید رنگ که البته بوی کمی تندی دارد شک نکنید و فراموش نکنید.