هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع سویه «امیکرون» کرونا

  • انتشار: ۸ قوس ۱۴۰۰
  • سرویس: تیتر 2سلامت
  • شناسه مطلب: 124573

سازمان جهانی بهداشت امروز (دوشنبه) اعلام کرد احتمال شیوع بیشتر سویه امیکرون در سطح جهانی بالا است.

سازمان جهانی بهداشت گفت: بسته به ویژگی‌های سویه امیکرون، ممکن است افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در آینده صورت گیرد که می‌تواند عواقب شدیدی داشته باشد. احتمال افزایش شیوع سویه کرونای امیکرون در سطح جهان بسیار بالاست.

این سازمان هشدار داد خطر کلی جهانی مرتبط با شیوع سویه جدید امیکرون بسیار بالا ارزیابی می‌شود لذا از ۱۹۴ کشور این سازمان خواست تا پوشش واکسیناسیون کووید-۱۹ را در میان گروه‌های با اولویت بالای خود تسریع کنند.

سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد که انجام تحقیقات بیشتر برای درک بهتر مقاومت احتمالی سویه جدید امیکرون در برابر ایمنی ناشی از تزریق واکسن و نیز ایمنی حاصل از ابتلا به کرونا ضروری است. موارد ابتلا به کووید-۱۹ در افراد واکسینه شده، البته به نسبت قابل پیش بینی و کمتر است.

این سازمان خطاب به کشور‌ها اعلام کرد یک رویکرد مبتنی بر خطر را برای تعدیل به موقع تدابیر سفر‌های بین المللی در پیش گیرند.

سویه جدید کرونا شامل ۵۰ جهش مربوط به ویروس SARS CoV-۲ اصلی است که در سال ۲۰۱۹ در چین ظاهر شد. این نوع جدید ویروس به سلول‌های انسانی دسترسی دارد.

روز جمعه، سازمان جهانی بهداشت این سویه جدید را نامگذاری کرد و آن را نگرانی جدید نامید. با اعلام شناسایی این سویه جدید، بازار‌های سراسر جهان به هم ریخت. منشا این گونه جدید منطقه جنوبی آفریقا اعلام شده است. چندی پیش، کشور‌های انگلیس، آلمان و ایتالیا مرز‌های هوایی خود را به روی آفریقای جنوبی بستند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟